Штаб при уряді України, міністерство охорони здоров’я, рада національної безпеки та оборони, прикордонники, митники повністю готові втілити план заходів на випадок, якщо новий коронавірус почне поширюватися в Україні. Про це заявив у Суботньому інтерв’ю Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції партії «Слуга народу» Михайло Радуцький.
«Є небезпека. Ніхто не каже, що на це не треба звертати увагу. Але я не робив би з цього чуму 21 століття. Це перше. Друге. Вперше за багато часів, коли є така загроза світова, бо ВООЗ оголосила надзвичайний стан, але потім вони пояснили, для чого вони оголосили надзвичайний стан. Україна сьогодні нічого не робить, не вигадує від себе. Сьогодні все, що планує штаб при кабміні, МОЗ, РНБО – все воно йде стовідсотково за настановами ВООЗ. Україна повністю розробила план заходів на випадок, якщо (не дай, Боже!) до нас цей вірус прийде», – запевнив депутат.
Він додав, що вже в Україні зарезервовано 5 тисяч ліжок «першого резерву» на випадок виявлення коронавірусу.
«Я не хочу зараз називати, де саме. Бо там завтра місцева громада скаже: «а що це ви нам всіх цих заражених везете сюди?» У нас є другий резерв, третій. Ми маємо перевірений запас необхідних матеріалів, якщо (не дай, Боже!) у нас епідемія, що ми маємо у держрезерві і так далі. У нас є чіткі інструкції й чіткий план, що мають робити прикордонники, що мають робити митники, що мають робити екіпажі, які летять в Україну чи з України, що мають робити наземні служби аеропортів, де є міжнародні рейси», – зазначив Радуцький.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Експерт ВООЗ: коронавірусом можуть заразитися дві третини людства
Станом на ранок 15 лютого, новим коронавірусом інфіковано понад 67 тисяч людей у всьому світі. Як повідомила влада Китаю, на материковій частині країни зафіксовано 66 492 випадків зараження, 1523 людини померли. Три летальних випадки зафіксовано за межами материкового Китаю: у Гонконзі, Японії та на Філіппінах.
14 лютого МОЗ повідомило про відсутність лібораторно підтверджених випадків інфікування новим коронавірусом в Україні.
2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.