У Раді Європи 30 квітня прокоментували повідомлення про відступ України від Європейської конвенції з прав людини.
Міжнародна організація вказала на те, що отримала від України повідомлення про відступ від кількох статей Європейської конвенції з прав людини через повномасштабну агресію Росії ще в 2022 році.
«Україна регулярно інформує Раду Європи про ці відступи. Станом на 4 квітня 2024 року – всупереч деяким повідомленням ЗМІ, які ґрунтуються на неправдивій інформації – обсяг відступів було значно скорочено», – заявляють у Раді Європи.
Зокрема, за повідомленням, раніше в квітні Київ повідомив, що більше не відступає від таких статей Конвенції:
- пов’язаних із примусовою чи обов’язковою працею
- про свободу думки, совісті чи релігії
- про право на ефективний засіб правового захисту
- про заборону дискримінації
- про обмеження політичної діяльності іноземців)
29 квітня була поширена інформація, що з квітня 2024 року Україна нібито призупинила захист прав власності та права на чесні вибори. У Міністерстві юстиції уточнили, що Україна у квітні 2024 року не запроваджувала нових відступів від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а навпаки – переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав.
Читайте також: Заява України щодо відступу від Конвенції з прав людини не виключає такого ж захисту, який існував раніше – Демченко
У міністерстві зазначили, що розміщена 4 квітня на сайті Ради Європи інформація є «уточненою» та «подана з урахуванням необхідності проведення періодичного перегляду здійснених відступів».
В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. Під час дії запровадженого 24 лютого 2022 року режиму воєнного стану військові мають право вилучати автотранспорт і деяку техніку у підприємств усіх форм власності, органів влади та самоврядування, а також у цивільних осіб.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відступ України від Конвенції із прав людини. Що це означає і чи є «зрада» у діях влади