Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня обрала міністра закордонних справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич генеральним секретарем Ради Європи.
Вона змінить на цій посаді норвежця Турбйорна Яґланда. Його повноваження закінчуються в жовтні. Повноваження Пейчинович-Бурич діятимуть до 2024 року.
На посадиу генерального секретаря ПАРЄ, крім хорватки, претендував міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ПАРЄ не обрала віце-президентом росіянина, який перебуває під санкціями ЄС
Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій. Після дебатів депутати ПАРЄ відхилили всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Делегації України та ще шести країн залишили ПАРЄ після «російського» голосуванняУ ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дає змогу російській делегації повернутися до роботи в асамблеї вперше після 2015 року. Документ підтримали 118 депутатів, 62 проголосували проти, 10 – утрималися.
Резолюція вносить поправки в регламент ПАРЄ і виключає можливість позбавляти будь-яку делегацію права голосу, навіть якщо повноваження членів делегації оскаржуються або переглядаються. Вони також не можуть бути позбавлені права на виступ і права на представництво в асамблеї і її структурах.
Після цього 25 червня російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень.
Проти повернення Росії в ПАРЄ різко виступає Україна. У МЗС України вважають схвалену ПАРЄ резолюцію неприпустимою поступкою Москві. Українська делегація вирішила припинити участь у роботі нинішньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи і закликає Верховну Раду розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ.