Національний банк України вітає тиск Європейського союзу на банки, які досі працюють в Росії – про це заявив голова НБУ Андрій Пишний у інтерв’ю «Голосу Америки» 31 жовтня.
Таким чином він прокоментував заяву голови Raiffeisen Bank International про те, що група наразі не готова повністю піти з Росії, натомість скорочує свій бізнес у цій країні.
«Я сподіваюся, що спільними зусиллями ми таки доб’ємо, щоб Reiffeisen Bank International виконав своє запевнення, і залишив російський токсичний ринок», – сказав Пишний.
Читайте також: Мережа «Ашан» на третій рік війни наважилася піти з Росії – французькі ЗМІ
Він зазначив, що головну роль в цьому процесі відіграє «наполегливість і мотивація Європейського центрального банку», з яким Україна постійно обмінюється інформацією.
«Ми дякуємо Європейському Центральному банку, який чітко сказав, що Raiffeisen Bank International повинен дати чіткий план календарний план з обсягами, з цифрами щодо скорочення присутності в Росії», – додав голова Нацбанку.
Як писало агентство Reuters у вересні з посиланням на власні джерела, Raiffeisen, попри заяви про намір вийти з Росії, продовжує працювати в країні. Банк обслуговує понад 2000 корпоративних клієнтів і 4 мільйони рахунків фізичних осіб, що, зокрема, дає їм можливість міжнародних платежів.
Читайте також: Три шляхи обійти долар – аналітики про те, чому BRICS не став проривом
Банк не може продати свої активи через заборону російського суду, заявляють у Raiffeisen. Втім, Європейський центробанк виступив із вимогою до банку значно прискорити скорочення операцій в РФ.
Австрійська група Raiffeisen Bank International (RBI) поки не готова піти з Росії без компенсації за свій російський бізнес, заявив раніше голова фінансової групи Йоган Штробль журналістам.
«Райффайзенбанк» продовжує вдаватися до заходів щодо скорочення бізнесу в Росії і дотримуватиметься цієї стратегії надалі. Однак, за словами Штробля, конкретного плану виходу з країни банк поки що не має.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міністри фінансів США і Франції обговорюють перекриття імпорту Росією західних товарів