Росія ухвалила рішення про серійне виробництво балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», яку, за твердженнями Москви, вперше використали для удару по Україні 21 листопада. Про це повідомив президент Володимир Путін на зустрічі у Кремлі з керівництвом Міноборони та представниками військово-промислового комплексу.
Він сказав, що запас цих систем є у РФ, не уточнивши приблизну кількість.
«Ракетна система «Орєшнік» – це не просто ефективна гіперзвукова зброя. У силу своєї ударної потужності, особливо при масованому, груповому застосуванні, та ще й у поєднанні з іншими високоточними далекобійними системами, які також є в Росії, результати її використання будуть зіставні за ефектом зі зброєю стратегічного призначення. Хоча система не є стратегічною зброєю, не є засобом масового знищення», – сказав Путін.
За його словами, ракета «Орєшнік» не є модернізацією старих радянських систем, а створена на базі новітніх розробок. Напередодні у Пентагоні заявили, що ця «експериментальна ракета» була створена на базі російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 «Рубіж».
Раніше в українській розвідці повідомили, що Росія може мати до десяти одиниць нової балістичної ракети, якою вдарила по Дніпру.
Читайте також: Президент підтвердив, що Київ веде переговори про надання систем, що збивають міжконтинентальні ракети
Ввечері 21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування у бойових умовах» новітньої ракети середньої дальності «Орєшнік». За його словами, сили РФ завдали удару по Дніпру цією балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.
Путін заявив, що це була «відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії» – дозвіл Україні бити західними ракетами по території РФ і самі такі удари у Брянській і Курській областях. Він також не виключив нових таких ударів.
Російський лідер також заявив, що надалі цивільних інформуватимуть про плани з застосування «Орєшніка».
Повітряні сили ЗСУ повідомляли, що російські війська атакували Дніпро різними видами ракет, зокрема запустили міжконтинентальну балістичну ракету. За даними місцевої влади, у Дніпрі внаслідок удару пошкоджене промислове підприємство, також у місті сталося дві пожежі, поранені троє людей.
Читайте також: «Кедр», «Орешник», «Рубеж»: чим же била Росія?
Цьому передувало закриття низки посольств через побоювання щодо безпеки. 20 листопада посольство США в Україні повідомило, що отримало «конкретну інформацію» про можливу значну російську повітряну атаку 20 листопада. З міркувань обережності посольство закривали. Згодом про закриття для відвідувачів 20 листопада заявили також дипломатичні представництва Іспанії, Італії та Греції.
На тлі цього у соцмережах поширювали інформацію про можливість завдання удару по Україні балістичною ракетою РС-26 «Рубеж». Пуски нібито мали бути з полігону в Астраханській області. 20 листопада про такі пуски не повідомляли.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Орешником» по Дніпру: як реагує Пентагон і чи змінять США свою ядерну доктрину