Президент Росії Володимир Путін доручив міністрові оборони Сергієві Шойгу почати підготовку до параду Перемоги у Москві. Нараду транслювало російське телебачення.
Парад запланували на 24 червня.
Ходу «Безсмертний полк» і військово-морський парад Путін наказав провести 26 липня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Після репетиції параду Перемоги сотні російських військових захворіли на COVID-19 – ЗМІТрадиційний парад і хода «Безсмертний полк» не відбулися, як заведено в Росії, 9 травня через коронавірусну епідемію.
Спочатку російська влада планувала масштабні урочистості, на які були запрошені лідери світових держав. Цього року до параду хотіли залучити 15 тисяч людей і майже 400 одиниць техніки.
Спочатку влада заперечувала можливість перенесення заходу, а російське Міністерство оборони розглядало можливість провести військовий парад без глядачів.
24 червня – дата першого параду Перемоги на Красній площі в Москві, який відбувся того дня 1945 року після закінчення Другої світової війни в Європі. Після того такі паради, вже на День перемоги 9 травня, відбувалися там за радянських часів тільки 1965, 1985 і 1990 року. Уже в післярадянській Росії такий парад відбувся вперше 9 травня 1995 року, після чого став там щорічним.
26 липня цього року (остання неділя липня) є в Росії днем її Військово-морського флоту.
Акція «Безсмертний полк» виникла в Росії 2012 року як громадська ініціатива – пройти ходою з портретом свого реального родича, який загинув чи принаймні брав участь у Другій світовій війні. Кремль перебрав цю ідею для офіціозно-пропагандистської акції, яку проводять по всій Росії (нерідко «добровільно-примусово»), а також прокремлівські активісти поза її межами – іноді під іншими назвами. При цьому нерідко організатори ходи роздають її учасникам портрети невідомих їм людей, які після закінчення можуть викидатися в смітники. Цю ситуацію використовують критики акції, роздаючи або використовуючи портрети людей, які не мають стосунку до Другої світової, наприклад, дійових осіб художніх фільмів. Через російське пропагандистське спрямування, а іноді й агресію акцію забороняють в інших країнах.
За даними Університету Джонса Гопкінса у США, Росія наразі посідає третю сходинку у світі за кількістю хворих на COVID-19 – 362 342 людини. Померли 3 807 людей, одужали – понад 131 тисяча.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путіну потрібна брехня про війну» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи має Росія право привласнювати собі перемогу в Другій світовій війні?