Путін передав акції компанії-виробника пива Bud під тимчасове управління

До сьогодні концерн AB InBev Efes залишався останнім із трьох найбільших зарубіжних виробників пива на російському ринку (ілюстраційне фото)

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким акції закордонної пивоварної компанії AB InBev Efes передаються до тимчасового управління російській групі компаній «Вместе», передає російська служба Радіо Свобода.

Спільне бельгійсько-турецьке підприємство AB InBev Efes виробляє, зокрема, пиво Stella Artois, Velkopopovický Kozel, Bud, Hoegaarden, Löwenbräu, «Клинське», «Сибірська корона» – всього понад 75 найменувань. У Росії під контролем компанії було 11 пивоварних заводів.

До сьогодні концерн AB InBev Efes залишався останнім із трьох найбільших зарубіжних виробників пива на російському ринку: голландська компанія Heineken пішла з Росії після початку повномасштабної війни в Україні, продавши всі свої активи до серпня 2023 року. У цей же час був переданий під тимчасове управління датського пивоварний холдинг Carlsberg Group.

Читайте також: Росіяни з паспортами США та «представник спецслужб РФ». Хто скуповує активи ліквідованих російських банків в Україні?

На початку грудня 2024 року Володимир Путін вивів активи Carlsberg з-під тимчасового управління – компанія оголосила про їх продаж з великим дисконтом, тобто суттєво нижчою за ринкову вартість.

Новий тимчасовий керуючий AB InBev Efes – група компаній «Вместе» – була створена в серпні 2024 року, її гендиректором значиться Микола Тюрніков. Згідно зі статутними документами, компанія займається розробкою програмного забезпечення та консультаційними послугами з питань фінансового посередництва.

За даними «Нової газети Європа» та організації «Трансперенсі Інтернешнл – Росія», у 2023-2024 роках російська влада націоналізувала або намагалася націоналізувати активи на загальну суму більше одного трильйона рублів.

У жовтні 2024 року влада Росії зробила жорсткішими умови для виходу з країни іноземного бізнесу. Фактично західні компанії, що ще залишаються на російському ринку, можуть продати свої активи лише за 40% від оціночної вартості.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Очільник МЗС України закликав заборонити експорт до Європи російського скрапленого газу