Прокуратура АРК: за час окупації до російської армії призвали понад 34 тисячі кримчан

У прокуратурі заявили, що повідомили про підозри у вчиненні воєнного злочину 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму

Починаючи з 2015 року в Криму російська влада провели 13 призовних кампаній, відправивши служити до своєї армії понад 34 тисячі кримчан. Про це повідомили у прокуратурі АРК.

«Ми встановили та повідомили про підозри у вчиненні воєнного злочину 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, серед яких і так званий військовий комісар Республіки Крим. На розгляді в суді також перебуває обвинувальний акт стосовно «військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим», який скеровано в порядку спеціального досудового розслідування», – заявив прокурор АРК Ігор Поночовний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь генсекретаря ООН щодо Криму: «Росії залишається тільки виправдовуватися»

За даними Кримської правозахисної групи, тільки у серпні 2021 року підконтрольні Росії суди Криму винесли 10 вироків щодо кримчан «за ухилення від служби» в збройних силах Росії, а всього за місяць відкрили14 нових кримінальних справ.

Українська влада і міжнародні організації неодноразово вказували на незаконність проведення Росією призову на окупованому нею півострові.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.