Компанія, яку звинувачують в допомозі у відмиванні мільйонів доларів українського «Приватбанк», отримує в США допомогу на боротьбу з економічними наслідками COVID-19, повідомило агентство Bloomberg 6 липня.
За даними журналістів, «Optima 777» отримала щонайменше два мільйони доларів позик в межах американської «Програми захисту зарплат». У позові, який «Приватбанк» минулоріч подав до Канцелярського суду американського штату Делавер, йдеться, що компанія з такою ж назвою була частиною міжнародної схеми, під час якої український бізнесмен Ігор Коломойський вивів мільярди доларів зі свого «Приватбанку».
Позики в межах «Програми захисту зарплат» можуть бути пробачені, якщо реципієнт виконує певні умови на кшталт використання більшої частини грошей на виплати своїм співробітникам.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Майно Коломойського та Боголюбова у США. «Приватбанк» розкрив американські активи олігархівНаразі незрозуміло, хто зараз контролює компанію «Optima 777». Радіо Свобода звернулося за коментарем до Ігоря Коломойського, який раніше заперечував будь-які порушення закону.
«Optima 777» володіє акціями готелю «Westin» у Клівленді. Компанія отримала від 2 до 5 мільйонів доларів від Управління в справах малого бізнесу, щоб зберегти 240 робочих місць.
Адреса «Optima 777» збігається з адресою «Sage Hospitality Group of Denver», яка була партнером «Optima» близько десятиліття тому під час купівлі й ремонту будівлі, яка зараз стала готелем «Westin», йдеться в позові.
«Sage Hospitality», яка керує готелями на території США, також отримала від 2 до 5 мільйонів позик на збереження 150 робочих місць. У компанії відмовилися розповісти, чи має вона акції «Optima 777».
«Філія «Sage» має невеликий акціонерний капітал у готелі «Westin Cleveland», а філія «Sage Hotel Management» є управлінцем готелю», – повідомила речниця компанії.
«Optima 777» наразі не відповіла на запит про коментар, пише Bloomberg.
Згідно з позовом, який подали нові управлінці «Приватбанку», Коломойський та його українські партнери перенаправили мільйони доларів банку на комерційну нерухомість та металургійну індустрію в США.
Bloomberg з посиланням на свої джерела пише, що Федеральне бюро розслідувань США разом з Офісом прокурора в Клівленді також досліджують діяльність Коломойського та звинувачення в розкраданні коштів «Приватбанку», який належав йому до грудня 2016 року.
У Національному банку України заявляли, що до націоналізації «Приватбанку» йому завдали збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів.
Колишній акціонер «Приватбанку» Ігор Коломойський назвав «маячнею» дані НБУ.