Прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал заявив, що підтримка України в найближчі місяці визначить майбутнє Європейського cоюзу, і закликав своїх колег зробити більше для захисту Києва і самих себе. Про це він сказав в інтерв’ю Bloomberg.
За його словами, дозвіл Росії на силову зміну кордонів України підірве європейські цінності.
Він закликав партнерів по ЄС збільшити витрати на оборону, щоб відповісти на загрозу з боку Кремля і продемонструвати Дональду Трампу, що Європа серйозно ставиться до безпеки.
Читайте також: Як ЄС готується до повернення Дональда Трампа. Погляд із Брюсселя
«Європейська система, заснована на цінностях і правилах, також певною мірою буде вирішена в цьому конфлікті. Це, ймовірно, також буде відбитком, який позначиться на Європі», – сказав Міхал в посольстві Естонії в Будапешті.
Міхал перебуває в угорській столиці на зустрічах, які розпочнуться в четвер, де європейські лідери будуть обговорювати результати виборів у США і намагатимуться сформувати свою початкову реакцію на перспективу другого президентського терміну для Трампа. Найбільш нагальним питанням для них буде майбутнє України.
Читайте також: Орбан після телефонної розмови з Трампом: «У нас великі плани»
Республіканець Дональд Трамп здобув понад 270 голосів Колегії виборників (295 – за останніми даними), що забезпечує йому перемогу на президентських виборах у США, які пройшли 5 листопада.
Україна, чия оборона від Росії значною мірою залежить від військової, фінансової та дипломатичної підтримки США, може відчути наслідки результатів виборів більше, ніж будь-яка інша іноземна країна.
Трамп ставив під сумнів підтримку України з боку США, заявивши, що Європа повинна нести основний тягар у підтримці Києва проти російського вторгнення, і поставив під сумнів майбутнє НАТО. Він відмовився коментувати, чи бажає він перемоги Україні, і неодноразово стверджував, що якщо його оберуть, він закінчить війну дуже швидко – ще до того, як вступить на посаду в січні. Проте не уточнював, як саме.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «План Трампа» про завершення війни в Україні: чи існує він? І в чому конкретно полягає?