Дефіцит на фронті став настільки гострим, що Генштаб наказав і без того виснаженим підрозділам протиповітряної оборони вивільнити більше людей, щоб відправити їх на фронт як піхоту, пише The Guardian з посиланням на два джерела в підрозділах ППО.
«Це досягає критичного рівня, коли ми не можемо бути впевнені, що протиповітряна оборона може функціонувати належним чином», – сказало одне з джерел, зазначивши, що його спонукало висловитися побоювання, що ситуація, яка склалася, є ризиком для безпеки України.
«Ці люди знали, як працює протиповітряна оборона, деякі з них пройшли навчання на Заході та мали реальні навички, а тепер їх відправляють на фронт воювати, до чого вони не мають жодної підготовки», – зазначило джерело.
Джерело видання припускає, що командири можуть використовувати накази, щоб відправити на фронт солдатів, які їм не подобаються. Існує також побоювання, що, володіючи секретними знаннями про позиції і тактику української ППО, ці солдати можуть видати важливу інформацію, якщо потраплять у російський полон.
Ті, з ким спілкувалося видання The Guardian, кажуть, що зростаючі вимоги щодо переведення ускладнюють належне управління підрозділами ППО.
«Це триває вже рік, але стає дедалі гірше і гірше», – сказало інше джерело, офіцер, який працює у сфері протиповітряної оборони. – «У мене вже залишилося менше половини [від повного складу]. Останніми днями приїжджала комісія, і їм потрібні ще десятки людей. Я залишився з тими, кому за 50 і більше, і пораненими. Неможливо керувати такими речами»
Генеральний штаб наразі на ці твердження про наказ щодо переведень не реагував.
Читайте також: «Перевели в піхоту»: як військові фахівці потрапляють в окоп і чому це проблема для ЗСУ
Минулого місяця народна депутатка Мар’яна Безугла, яка має суперечливу політичну репутацію, у своєму дописі в телеграмі заявила, що війська протиповітряної оборони переводяться до складу піхотних підрозділів, що призведе до погіршення показників успішності збиття російських БПЛА.
Представник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат підтвердив, що переведення відбуваються, сказавши, що вони «дуже болючі», але він заперечив, що це впливає на кількість повітряних цілей.
На тлі затримок в мобілізації наприкінці 2023-го–на початку 2024-го року необхідність закрити кадровий голод у піхоті вилилась у перекидання в цей рід військ людей з усіх «закутків» армії.
Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, станом на 17 грудня, Сили оборони ведуть активні бойові дії на ділянці фронту загальною протяжністю понад 1170 кілометрів, найбільш складна ситуація зараз на Покровському та Курахівському напрямках.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Неприйнятна позиція»: Стефанішина розповіла про дискусії в ЄС щодо мобілізації в Україні