Популярний в Україні месенджер Telegram може бути під впливом російських спецслужб і повинен регулюватися українським законодавством, сказав Радіо Свобода Микита Потураєв, народний депутат від «Слуги народу», голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
«До месенджера, до Telegram як соцмережі, як соціальної платформи, питань дуже багато. Є багато підозр щодо співпраці Telegram з владою так званої Росії, зокрема, з її спецслужбами. У нас абсолютно спокійно діють канали, які розповсюджують російську ФСБешну пропаганду, проводять інформаційні спецоперації, і жодні звернення від наших уповноважених органів – як-то Нацрада з питань телебачення і радіомовлення чи СБУ – залишаються фактично без будь-якої реакції», – сказав Потураєв програмі Свобода Live.
Ситуацію щодо Telegram Потураєв коментував після заяви керівника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирила Буданова, що ця соцмережа є проблемою для національної безпеки України. Про це Буданов сказав на форумі Kyiv Stratcom-2024 цього тижня.
Буданов, однак визнав, що Telegram допомагає інформаційно впливати на людей на тимчасово окупованих Росією українських територіях.
Потураєв навів приклад, що недавно під час протестів у російському Башкортостані Telegram заблокував два місцеві канали.
«Я вже не користуюсь Telegram, але не нав’язую свою позицію... Просто спокійно кажу, що я не користуюся застосунком, щодо якого в мене є підозри, що він контролюється ворогом, або щонайменше співпрацює з ворогом України», – пояснив Потураєв.
Читайте також: Іспанія: суд вирішив тимчасово заблокувати Telegram
Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо Telegram і, за словами Потураєва, будуть громадські обговорення щоб пересвідчитися, що закон працюватиме, «а не буде декларативним актом». За його словами, закон можуть винести на розгляд парламенту за два місяці. За словами Потураєва, Київ буде звіряти це законодавство з законодавством ЄС.
Телеграм зараз є провідною новинною платформою в Україні. Мільйони українців отримують інформацію про перебіг війни саме з Телеграм-каналів. У цій мережі також представлені всі органи влади України, включно з найвищими.
Телеграм був заснований російським підприємцем Павлом Дуровим. Дуров також був одним з засновників російської соцмережі ВКонтактє, яку заборонили в Україні разом з «Одноклассниками» в 2017 році.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія не має ресурсів для наступу на Харків – Центр протидії дезінформації при РНБО