Посольство Афганістану в Лондоні закривається після того, як його дипломати були звільнені «Талібаном», що править у країні з 2021 року, повідомило 9 вересня Міністерство закордонних справ Великої Британії.
У заяві МЗС, надісланій електронною поштою Радіо Свобода, йдеться про те, що посольство «закривається через звільнення його персоналу талібами». Велика Британія не визнає уряд, очолюваний «Талібаном».
Водночас посол Афганістану сказав, що рішення було ухвалене «на основі вимог влади країни перебування». Залмай Рассул заявив в соцмережі X, що посольство зачинить свої двері 27 вересня «на офіційний запит країни перебування».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС продовжує надавати допомогу Афганістану – попри обмеження «Талібану» проти жінокНі уряд Британії, ані посол не сказали, що станеться з персоналом диппредставництва, але джерело в посольстві Афганістану, яке спілкувалося з Радіо Свобода, повідомило, що британський уряд дав співробітникам посольства 90 днів, щоб залишити країну або подати заяву на політичний притулок.
Джерело повідомило, що Міністерство закордонних справ Великої Британії також заявило, що будівля посольства не буде передана «Талібану», і що британський уряд не дозволить працювати жодному афганському політичному представництву чи консульству, доки в Афганістані не буде встановлений визнаний уряд.
Уряд, очолюваний «Талібаном», попросив співробітників посольства взаємодіяти з Міністерством закордонних справ, але співробітники посольства відмовилися, і в результаті «Талібан» оголосив послуги посольства недійсними.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нудьга, «Ісламська держава» і Пакистан: через 3 роки після захоплення Афганістану «Талібан» має нових ворогівЦя новина занепокоїла афганців, що живуть у Великій Британії, які побоюються проблем із документами без дипломатичних служб.
Дипломати, які працювали під керівництвом колишнього уряду Афганістану, підтримуваного Заходом, залишилися в підвішеному стані, коли «Талібан» захопив Кабул і повернувся до влади в серпні 2021 року. Багато посольств у Європі й за її межами продовжували працювати.
У липні адміністрація «Талібану» оголосила, що більше не визнає дипломатичні місії, створені колишнім підтримуваним Заходом урядом, і що документи, видані посольствами у Великій Британії й 13 інших переважно європейських країнах, є недійсними.
Багато лідерів «Талібану» перебувають під санкціями, і жодна країна офіційно не визнає їх законними правителями Афганістану, хоча деякі держави зберігають активні дипломатичні місії в Афганістані, включаючи Пакистан, Туреччину, Катар і Китай.
Афганістан відправив схвалених «Талібаном» дипломатів до деяких із цих країн, зокрема в Пакистан і Китай.
Велика Британія й інші західні країни намагаються вирішити питання про те, як надати гуманітарну допомогу афганцям, не визнаючи уряд під проводом «Талібану», що різко обмежив освіту, працевлаштування і особисту свободу для жінок і дівчат.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Киргизстан виключив «Талібан» зі списку терористичних організацій