Україна зараз може забезпечити не більше 10% довоєнного товарообігу через морські порти – Васьков

2 травня Україна оголосила про тимчасове закриття чотирьох основних морських портів після втрати контролю над ними через наступ російських військ.

Україна зараз може забезпечити не більше 10% довоєнного товарообігу через морські порти, сказав під час брифінгу заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

«У звичайному режимі працюють дунайські порти..Зараз ми спроможні забезпечити експорт або імпорт не більше 10% від товарообігу, який в мирний час оброблявся всіма морськими торговельними портами. безумовно, ми вжили певних заходів для того, щоб збільшити обсяг переробки дунайських портів – за підсумками квітня порівняно з лютим переробка збільшилася майже в чотири рази», – сказав він

Юрій Васьков додав, що потужності дунайських портів буде збільшено.

«І разом з західними кордонами, де відбувається експорт-імпорт з допомогою залізничного та автомобільного транспорту, ми зможемо прийняти 35% експорту-імпорту порівняно з необхідним», – пояснив заступник міністра інфраструктури.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Стрибок цін і голод: як напад Росії на Україну вплине на продовольчу безпеку світу

2 травня Україна оголосила про тимчасове закриття чотирьох основних морських портів – Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ і Херсон. Це спричинено «неможливістю здійснювати обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних й інших пов’язаних із цим видів господарської діяльності, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства».

Це оголошення має формальний характер, оскільки Росія блокувала або захопила морські порти після початку масштабного неспровокованого вторгнення в Україну 24 лютого.

Президент Володимир Зеленський 2 травня заявив, що Україна може втратити десятки мільйонів тонн зерна через те, що Росія контролює Чорноморські судноплавні шляхи.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ООН повідомила про блокування мільйонів тонн зерна у портах України

Такі організації, як ООН, попереджають, що війна Росії проти України може спровокувати серйозну продовольчу кризу, яка торкнеться Європи, Азії та Африки.