Порошенко подякував Трампу і Помпео за «надійне плече підтримки»

Президент України Петро Порошенко. Нью-Йорк, 21 вересня 2017 року

Президент України Петро Порошенко назвав «обнадійливими» результати роботи відновленої після тривалої паузи українсько-американської Комісії стратегічного партнерства.

«Вдячний президенту Трампу, держсекретареві Помпео та всім американським друзям за надійне плече підтримки і непохитну солідарність з Україною! Закладено надійну основу для нарощування успіху нашої двосторонньої співпраці в політичній, безпековій, оборонній, інвестиційно-економічній та енергетичній галузях», – вказав Порошенко.

За його словами, спільна заява, ухвалена за результатами засідання, «відкриває широкі горизонти партнерства – від спільної протидії російській агресії та зміцнення політики міжнародних санкцій проти Кремля, підтримку інтеграції в НАТО – до зміцнення торговельних відносин, збільшення інвестицій, посилення військового співробітництва та протидії російській енергетичній експансії».

«Ніколи в історії українсько-американські взаємини не були настільки міцними, плідними та багатообіцяючими», – відзначив президент України.

Учасник засідання Комісії стратегічного партнерства, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що має «гарний настрій» після зустрічей у Вашингтоні.

Голова МЗС України Павло Клімкін (ліворуч) і держсекретар США Майк Помпео під час спілкування із журналістами. Вашингтон, 16 листопада 2018 року

«Вчора Майк Помпео сказав: «В України немає кращого друга ніж США. Ми з вами!» У цьому і є сенс нашего стратегічного партнерства. Українці вважають США найкращим другом і союзником», – наголосив Клімкін у мережі Twitter.

На зустрічі з Клімкіним 16 листопада Помпео наголосив, що США ніколи не погодяться зі спробою Росії анексувати український Крим. «Ми й надалі будемо запроваджувати наслідки для Росії, поки Москва повністю не виконає Мінські угоди і не поверне контроль над Кримом Україні», – заявив держсекретар.

Державний секретар США Майк Помпео (на фото) під час спілкування із журналістами разом із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Вашингтон, 16 листопада 2018 року

Клімкін, зі свого боку, повідомив, що Україна та США «стоять пліч-о-пліч в боротьбі з російською агресією». Він зазначив, що така агресія має багато форм – це як анексія Криму та війна на сході України, так і зусилля Росії, спрямовані на те, щоб підірвати демократичні інститути в США і Європі. Сама Росія відкидає ці звинувачення.

У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. Кремль заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

Більше цікавих новин, які не потрапили на сайт, – у Telegram-каналі Радіо Свобода. Долучайтеся!