У Нідерландах 3 листопада після перерви поновлюється судовий процес у справі про збиття малайзійського «Боїнга» на Донбасі у 2014 році.
«У цьому блоці у захисту буде можливість подати запити для подальшого розслідування», – зазначили у суді.
Останнє засідання у справі відбулося 28 вересня. Тоді стало відомо, що нідерландські адвокати одного з обвинувачених Олега Пулатова мали із ним зустріч, та на підставі інформації, отриманої від клієнта, підготують до суду нові клопотання.
Читайте також: Шості роковини збиття MH17. Що змінилося у справі впродовж року
Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.
9 березня в місцевості Схіпгол біля Амстердаму почався перший судовий процес над першими чотирма обвинуваченими в збитті літака рейсу MH17.
Це троє громадян Росії: Ігор Гіркін, відомий на прізвисько «Стрєлков», який у час збиття літака називав себе «міністром оборони» угруповання «ДНР», Сергій Дубинський, відомий на прізвисько «Хмурий», відставний полковник ГРУ Росії, а на час тих подій «генерал-майор» в угрупованні «ДНР», що очолював його власне «ГРУ», Олег Пулатов, відомий на прізвисько «Гюрза», полковник, колишній російський спецпризначенець, який на окупованій частині Донбасу був тоді заступником Дубинського, – а також громадянин України Леонід Харченко, відомий на прізвисько «Крот», який перебував у той час у лавах угруповання «ДНР» під командуванням Дубинського.
Your browser doesn’t support HTML5
Їм висунені попередні обвинувачення в убивстві 298 людей і в спричиненні катастрофи літака, що призвела до загибелі всіх на борту. Всі обвинувачені на процес не з’явилися. Тільки Пулатов представлений нідерландськими адвокатами.
За деякими оцінками, вироку у процесі варто очікувати не раніше, ніж через кілька років.