Суд у Польщі виніс вироки трьом громадянам країни ультраправого і проросійського спрямування, визнаних винними в підпалі Угорського культурного центру в Ужгороді 8 лютого 2018 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підпал Угорського культурного центру в Ужгороді. До чого тут «русский мир»?Суд у місті Кракові засудив організатора підпалу Міхала П. до трьох років ув’язнення, а виконавців – Томаша Ш. до двох років позбавлення волі, а Адріана М., який пішов на співпрацю зі прокуратурою, до двох років обмеження волі з виконанням суспільно корисних робіт по 40 годин на місяць.
Цю справу польські правоохоронці розглядали як терористичний акт. Як заявляв прокурор Маріуш Садло, «цей напад вписувався в перебіг дій Росії проти України: метою було внутрішнє послаблення України і дестабілізація становища в цій країні».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: До підпалу в Ужгороді може бути причетний прокремлівський німецький журналістЯк стало відомо впродовж судового процесу, організатор пішов на цей акт не з власної ініціативи – до вчинення підпалу його підштовхнув німецький журналіст Мануель Оксенрайтер, відомий своїми прокремлівськими поглядами, який надав йому чіткі інструкції щодо цього і гроші на виконання.
Your browser doesn’t support HTML5
Організатор, 29-річний Міхал Прокопович, член польської ультраправої партії «Зміна», тісно пов’язаної з близькими до Кремля ідеологами концепції «русского мира», а також один із виконавців, 23-річний Томаш Рафал Шимков’як, член неофашистського руху «Фаланга», члени якого брали участь у бойових діях на Донбасі на боці російських гібридних сил, своєї вини не визнавали. Третій, 26-річний Адріан Марґлевський, теж член «Фаланги», пішов на співпрацю зі слідством.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На суді в Польщі палії угорського центру в Ужгороді назвали ім’я натхненника підпалуПричетність Оксенрайтера до підпалу перевіряла прокуратура в Німеччині. Сам він заперечував цю причетність.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Німецька прокуратура розслідує причетність Оксенрайтера до підпалу угорського центру в УжгородіПідпал Угорського культурного центру в Ужгороді був здійснений 4 лютого 2018 року. Цей підпал іще більше ускладнив відносини Києва і Будапешта, які й без того стали вкрай напруженими після ухвалення Україною восени 2017 року поправок до закону «Про освіту» стосовно мови навчання. 27 лютого 2018 року цю ж будівлю підпалили вдруге, вже інші нападники.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Атака на Угорський культурний центр: хто і навіщо провокує міжнаціональні конфлікти в Україні?