Зернова криза: Моравецький закликав Зеленського «не ображати поляків»

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький (ліворуч). Київ, 24 лютого 2023 року

Голова польського уряду Матеуш Моравецький закликав президента України Володимира Зеленського «не ображати поляків» у контексті слів українського лідера під час виступу на Генасамблеї ООН.

Під час візиту до міста Краснік Люблінського воєводства РП, Моравецький зазначив, що «Зеленський нещодавно здійснив абсолютно непотрібні жести і з його вуст звучали абсолютно недоречні слова».

«Пане президенте, не смійте ображати поляків. Поляки – горда нація, вони знають, коли потрібно допомагати сусідам, і ми допомагаємо нашим сусідам проти цієї жорстокої російської агресії. Але ми завжди будемо відстоювати свої інтереси і своє добре ім'я»,– підкреслив Моравецький.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський провів нараду з членами уряду щодо зернового експорту

19 вересня президент України Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї ООН, згадав про суперечку з деякими країнами ЄС щодо українського зерна, заявивши, що вони «влаштовують політичний театр» і «допомагають підготувати сцену для московського актора».

«Від початку повномасштабної агресії, Росія заблокувала наші чорноморські та азовські морські порти. Наші порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників. Росія намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких – якщо не всіх – захоплених територій. Росія використовує ціни на продовольство як зброю. Ми запустили тимчасовий експортний коридор у Чорному морі. Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора», – заявив президент.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МЗС відреагувало на повідомлення в ЗМІ про нібито обіцянку Україні вступу до ЄС в обмін на «повалення» уряду Польщі
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Не примножуй ворогів без потреби: чому така реакція на конфлікт із Польщею
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У ФРН кількість біженців зросла на 400 тисяч: чому українці, які втекли від війни, їдуть із Польщі до Німеччини