Сейм Польщі схвалив зміни до закону про допомогу біженцям з України

Згідно з документом, законність перебування для українських біженців продовжено до 30 вересня 2025 року. Фото архівне

Сейм Польщі (нижня палата парламенту) схвалив поправки до закону про допомогу громадянам України у звʼязку зі збройним конфліктом на її території.

Згідно з документом, законність перебування для українців, яким присвоєно номер PESEL UKR, продовжено до 30 вересня 2025 року. З наступного року виплати на дитину у розмірі 800 злотих будуть привʼязані до обовʼязкового шкільного навчання.

Постанова продовжує доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, що надаються органами соціального страхування (ZUS), а також можливість проживання в колективних місцях розміщення.

Читайте також: У Польщі українських дітей-біженців зобов’яжуть піти до місцевих шкіл – Міносвіти

Поправка до закону визначає максимальний термін, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови – це 36 місяців. Рішення стосуватиметься учнів, які почали навчання у 2022/2023 та 2023/2024 роках.

Також схвалені зміни стосуються продовження на чотири місяці терміну подачі заяв на отримання умовного права на заняття лікарською, стоматологічною, медичною та акушерською практикою.

У законі також прописані нові правила підтвердження особи громадянина України, який претендує на номер PESEL. Підтвердити особу можна буде тільки за наявності дійсного проїзного документа.

Читайте також: Два роки життя поза домом: куди їдуть і як повертаються українці під час масштабної війни. МАПА

З 1 липня фінансування проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевим воєводою.

Правила відшкодування витрат на проживання та харчування в центрах колективного проживання також зміняться, так щоб стягнення належних доплат було ефективнішим, ніж зараз.

Постанова також передбачає скасування з 1 липня одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих та допомоги на фінансування фотографії (раніше під час оформлення PESEL UKR фото робили безкоштовно).

Більшість положень закону набере чинності з 1 липня, але перед тим документ ще передадуть на розгляд до Сенату та на підпис президентові Польщі.

Станом на жовтень 2023 року в Польщі проживали понад 950 тисяч українських біженців.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Українські біженці врятували польську економіку». Інтерв'ю із представником Міграційної платформи EWL
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українські біженці допомогли зменшити дефіцит робочої сили у ЄС – єврокомісар