Поляки та польські фермери вийшли 10 травня на черговий протест у Варшаві з вимогою відступити від вимог Європейського зеленого курсу та заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
Фермери кажуть, що наслідки «зеленого курсу» відчує кожна польська родина, зокрема, через здорожчання електроенергії і тепла.
Крім того, заборона автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння і великі податки на паливо спровокують суттєвий ріст цін, переконані протестувальники.
«Зелений курс нищить не тільки фермерство, а нищить енергетику, все нищить. Європа сама собі затягує зашморг тим «зеленим курсом», бо є країни які його не дотримуються і вони завжди будуть конкурентами для Європи», – розповіла Радіо Свобода Марья Яєк, яка підтримує протест фермерів.
Крім відмови від Європейського зеленого курсу, фермери вимагають заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України. Один з аргументів, що воно нібито «не проходить контроль і не має сертифікатів».
Читайте також: У Польщі зростає євроскептицизм – дослідження. Чому та які ризики
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Польщі зростає євроскептицизм – дослідження. Чому та які ризикиПід час протесту фермери збирають підписи під петицією про проведення референдуму щодо кліматичної політики. До акції приєдналися і опозиційні політики Польщі – від партії «Право і справедливість». Напередодні вони заявили, що беруть участь у марші як громадяни, а не політики.
Протестувати аграрії планують до пізнього вечора.
Раніше посол України в Польщі Василь Зварич розповів, що вже застосовано певні обмеження у торгівлі з Україною, які запрацюють з червня цього року.
«Не вірте міфам, що українське зерно досі заливає польський ринок. Ще з квітня минулого року Україна не продає до Польщі пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику. Діє продовжене урядом Польщі одностороннє ембарго на імпорт збіжжя з України. Транзит територією Польщі також фактично зведено до мінімуму, а невдовзі зійде нанівець, бо діють альтернативні маршрути в обхід Польщі», – пояснив дипломат.
Також премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск повідомляв, що Єврокомісія виконала одну з вимог польських фермерів, яка стосується «зеленого курсу», зокрема перелоги (земля, яку свідомо не обробляють для підвищення її родючості – ред.) не будуть обовʼязковими для фермерів вже цього року.
20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Єврокомісія виконала одну з вимог польських фермерів – Туск