Польські протестувальники продовжують блокувати пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» для вантажних транспортних засобів, які їдуть з України, але обіцяють відновити пропуск вантажівок сьогодні о 14:00. Про це в ефірі телемарафону 6 червня розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
«На в’їзд в Польщу вони взагалі не пропускають вантажівки. За минулу добу це нульовий показник. Ні одна вантажівка з боку України в Польщу не заїхала. У бік України певний рух відбувається, за минулу добу це близько 60 вантажівок заїхало на цьому напрямку на територію України», – сказав Демченко.
Він зазначив, що за інформацією від польських колег, блокада має припинитися сьогодні о 14:00.
Інші пункти пропуску на польсько-українському кордоні не заблоковані, каже Демченко.
Вранці 4 червня польські фермери після тривалої перерви знову заблокували рух вантажівок на пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» на кордоні з Україною.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Польські фермери виступають проти харчів «не за нашими стандартами» – організатор про блокування кордону9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.
Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.
20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.
Раніше посол України в Польщі Василь Зварич розповів, що вже застосовано певні обмеження у торгівлі з Україною, які запрацюють з червня цього року.
«Не вірте міфам, що українське зерно досі заливає польський ринок. Ще з квітня минулого року Україна не продає до Польщі пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику. Діє продовжене урядом Польщі одностороннє ембарго на імпорт збіжжя з України. Транзит територією Польщі також фактично зведено до мінімуму, а невдовзі зійде нанівець, бо діють альтернативні маршрути в обхід Польщі», – пояснив дипломат.
Також премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск повідомляв, що Єврокомісія виконала одну з вимог польських фермерів, яка стосується «зеленого курсу», зокрема перелоги (земля, яку свідомо не обробляють для підвищення її родючості – ред.) не будуть обовʼязковими для фермерів вже цього року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Геть зелений курс!»: у Польщі знову протестують фермери