Поліція АРК оголосила підозру учаснику «самооборони Криму»

Учасники так званої «самооборони Криму», архівне фото

Поліція АР Крим та Севастополя оголосила про підозру чоловікові, якого підозрюють в участі у збройному формуванні «самооборона Криму». Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Встановлено, що після окупації півострову підозрюваний, усвідомлюючи протиправність своїх дій, добровільно вступив до непередбаченого Конституцією та законами України збройного формування «Самооборона Криму». На початку березня 2014 року проходив службу на блок-посту «Орловский мост», розташованому при в’їзді до Севастополя», – мовиться у повідомленні.

За даними поліції, підозрюваний, спільно з іншими особами зі складу «самооборони Криму», виконував протиправні накази так званих «ватажків» зазначеного збройного формування шляхом погроз застосування фізичної сили і вогнепальної зброї, здійснював контрольно-пропускний режим, перевірку документів громадян, обшукував транспортні засоби, які рухалися в напрямку Севастополя.

«Наразі останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 (створення та діяльність на тимчасово окупованій території АР Крим не передбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України», – заявили у поліції.

Ім’я та прізвище підозрюваного не вказані. Його публічних коментарів з приводу звинувачень поліції немає.

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше повідомляв, що правоохоронцями було ідентифіковано понад тисячу учасників «самооборони Криму».

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.