Міністерство культури оскаржує дії реєстратора щодо Почаївської лаври – прокуратура

Свято-Успенський собор на території Почаївської лаври – православного чоловічого монастиря у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область

Міністерство культури України оскаржує дії державного реєстратора, який здійснив реєстрацію права користування нерухомим майном Почаївської лаври, повідомляє 16 листопада прокуратура Тернопільської області.

«Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату», – вказано в повідомленні.

«Представник міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції України зазначені дії державного реєстратора із вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності», – додають у прокуратурі та вказують, що відомство «контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вселенський перехід: чиїм буде майно після томосу для України?

Приміщення Почаївського монастиря, у тому числі братські корпуси, знаходяться у державній формі власності, а монастир Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, їх лише орендує.

Почаїв – місто з населенням близько 8 тисяч людей у Кременецькому районі Тернопільської області. Воно відоме насамперед через комплекс будівель Почаївської лаври, об’єкт паломництва прочан із багатьох регіонів України.

НА ТЕМУ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Патріарх Варфоломій про автокефалію УПЦ: втручаємося тому, що це наш обов’язок

5 ознак втручання Росії у надання томосу для України очима українських науковців

Що означає угода України зі Вселенським патріархатом?

Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет

Усі православні архієреї в Україні є архієреями Вселенського престолу – архієпископ Йов

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

У Радіо Свобода також є цікаві новини, які не потрапляють на сайт. Читайте їх у Telegram-каналі.