Президент Південної Кореї зробив нове телевізійне звернення на тлі майбутнього розгляду його імпічменту

Парламент Південної Кореї 7 грудня не набрав потрібної кількості голосів для імпічменту президента Юн Сок Йоля, однак чергове голосування щодо цього питання має відбутися 14 грудня

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що буде «боротися до кінця» на тлі майбутнього розгляду його імпічменту через короткочасне запровадження воєнного стану.

«Я буду боротися до кінця. Незалежно від того, чи буде мені оголошено імпічмент, чи розпочнеться розслідування, я зустріну все це чесно», – сказав Юн у своєму телевізійному зверненні.

Президент Південної Кореї сказав, що відправка військ до Національної асамблеї під час воєнного стану не може бути прирівняна до заколоту. За його словами, він використав свої президентські повноваження, щоб оголосити воєнний стан «для захисту нації та нормалізації державних справ» проти опозиції, яка паралізувала уряд, назвавши це «високо вивіреним політичним рішенням», додає агентство Yonhap.

Перед цим зверненням лідер правлячої партії «Сила народу» Хан Дон Хун змінив свою попередню позицію щодо «упорядкованого відходу» Юна та висловив підтримку його імпічменту, закликавши законодавців своєї партії голосувати на основі власних «переконань».

Саме через позицію правлячої партії парламент не зміг оголосити імпічмент Юну 7 грудня. Чергове голосування відбудеться у суботу, 14 грудня.

Як пише Yonhap, також поліція здійснила чергову спробу рейду на президентську резиденцію Юна, через день після того, як аналогічна спроба була заблокована охоронцями.

Читайте також: Південна Корея: колишній міністр оборони намагався вчинити самогубство

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць. Військові після цього заявили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена і здійснили спробу увійти до будівлі парламенту.

Після голосування в парламенті за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан військові залишили будівлю. Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану, який був оголошений вперше з 1980 року.

Прокуратура розслідує звинувачення у державній зраді та зловживанні владою проти чинного президента Юн Сок Йола. На тлі розслідування йому заборонили виїзд з країни.