Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, повноваження якого призупинені внаслідок імпічменту, не прийшов на допит в управління антикорупційних розслідувань щодо високопоставлених чиновників у справі, відкритій після запровадження ним воєнного стану, повідомляє Yonhap.
За даними агентства, Юн Сок Йоль мав з’явитися в офіс управління о десятій ранку за місцевим часом. Раніше об’єднана слідча група безуспішно намагалася передати повістки через канцелярію президента і поштою. У секретаріаті й службі безпеки Юн Сок Йоля не прийняли їх, мотивувавши це відсутністю відповідних повноважень.
Голова управління антикорупційних розслідувань О Дон Ун заявив, що повістки відхилили «навмисно». Він не виключив, що слідство може запросити ордер на арешт президента або повторно провести допит.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Конституційний суд Південної Кореї почав розглядати справу про імпічмент президента14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за усунення президента країни Юн Сок Йоля з посади.
Питання про імпічмент підняли в парламенті після того, як 3 грудня Юн Сок Йоль оголосив про запровадження надзвичайного воєнного стану «заради боротьби з внутрішніми прихильниками КНДР».
Указ, що діяв шість годин, забороняв роботу політичних партій, протести, страйки, запроваджував цензуру і військово-польові трибунали з правом на винесення смертного вироку. Це викликало масштабні протести як на вулицях Сеула, так і у парламенті. Депутати просто під час штурму будівлі військовими проголосували за скасування рішення президента. Після цього він за законом змушений був скасувати указ.
7 грудня президент вибачився за свої дії у телеефірі. Ключові чиновники, включаючи міністра оборони Кім Йон Хена, пішли у відставку.
12 грудня Юн відкинув звинувачення у заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням». Він також відкинув заклики піти у відставку і звинуватив опозицію в тому, що вона зловживає імпічментами.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Південна Корея: поліція заявила про блокування обшуку в офісах президента Юна