Південна Корея: правляча партія зірвала імпічмент президента

Біля будівлі парламенту в Сеулі тривають акції з вимогою арешту та імпічменту Юн Сок Йоля

Парламент Південної Кореї не набрав потрібної кількості голосів для імпічменту президента Юн Сок Йоля, повідомляє Yonhap 7 грудня.

За повідомленням, це сталося через бойкот голосування депутатами правлячої партії «Сила народу» (PPP).

У голосуванні взяли участь лише 195 депутатів із 300. Щоб ухвалити законопроєкт про імпічмент президенту, потрібно щонайменше 200 голосів.

Це стало б можливим, якби голосували депутати правлячої «Сили народу». Проте 105 зі 108 її представників відмовилися брати участь у голосуванні та залишили засідання.

Читайте також: Парламент Південної Кореї оголосив імпічмент головному аудитору та кільком прокурорам

Біля будівлі парламенту в Сеулі тривають акції з вимогою арешту та імпічменту Юн Сок Йоля.

Як зазначає Yonhap, правляча партія може натомість розглянути інші заходи для стабілізації політичної ситуації шляхом послаблення влади Юна. Деякі законодавці від PPP пропонували внести поправку до конституції, щоб скоротити президентський термін Юна та передати більше повноважень прем’єр-міністру, який зараз виконує переважно церемоніальну роль.

Інші вимагали створення коаліційного уряду, у якому посади в Кабінеті розділили б конкуруючі партії для забезпечення ширшої політичної стабільності.

Читайте також: Президент Південної Кореї призначив нового міністра оборони

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць.

Військові після цього заявили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена і здійснили спробу увійти до будівлі парламенту.

Після голосування в парламенті за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан військові залишили будівлю. Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану, який був оголошений вперше з 1980 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Блінкен: США очікують, що політичні розбіжності у Південній Кореї будуть вирішені мирним шляхом