Міністр оборони Німеччини Боріс Пісторіус заявив, що постачання Україні винищувачів «виключене».
«Я думаю, що це виключено. Винищувачі є набагато складнішими системами, ніж основні бойові танки, і мають зовсім іншу дальність і вогневу міць. Ми ризикуватимемо зайти у виміри, від яких я б зараз застерігав», – сказав він в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung.
Напередодні видання Politico із посиланням на західних військових чиновників повідомило, що США та європейські країни обговорюють постачання винищувачів Україні, незважаючи на побоювання ескалації конфлікту.
«Наступним природним кроком будуть винищувачі», – цитує видання слова дипломата однієї з країн Європи.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Politico: США та європейські країни обговорюють постачання винищувачів УкраїніОбговорення поставок винищувачів буде ще складнішим, ніж суперечка про танки, пише Politico. У Європі багато чиновників і дипломатів заявили, що їхні уряди більше не вважають цю ідею марною, але побоювання ескалації залишаються високими.
Вашингтон заявив Києву, що наразі поставки військових літаків неможливі, вказує співрозмовник видання: «Там є червона лінія, але минулого літа у нас була червона лінія по HIMARS, та вона зрушила. Потім це були бойові танки, і це теж рухається», додало джерело.
Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра раніше заявив, що його уряд розгляне можливість постачання винищувачів F-16, якщо їх запросить Київ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Резніков розповів CNN про «список побажань» України щодо західної зброїМіністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер минулого місяця заявив, що його уряд готовий передати Києву радянські винищувачі МіГ-29 та дозволити зробити це іншим країнам.
25 січня після оголошення союзників про надання Києву сучасних танків президент України Володимир Зеленський заявив, що потрібно «вийти на постачання літаків для України».
У вересні в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру «Атлантичної ради» (Atlantic Council) Джон Гербст припустив, що США врешті-решт постачатимуть свої власні вдосконалені літаки, такі як F-15 та F-16. Але щоб ухвалити це рішення, Вашингтону, ймовірно, знадобиться шість або вісім місяців.
25 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц після багатомісячних вагань погодив рішення надати ЗСУ танки Leopard 2 і дозволити іншим країнам постачати цей танк Україні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Список пілотів, які навчатимуться літати на F-16, «давно готовий» – Ігнат