Глава Пентагону Ллойд Остін схвалив секретну стратегію протидії безпілотним системам. Загрози, що представляють дрони, змінюють способи ведення воєн, йдеться у заяві прессекретаря американського відомства Патріка Райдера.
За його словами, «протягом усього терміну повноважень міністр Остін віддавав пріоритет розробці та швидкому розгортанню можливостей для протидії невідкладній загрозі, яку становлять безпілотні системи».
«Цього тижня міністр підписав секретну стратегію протидії безпілотним системам, щоб уніфікувати підхід міністерства до протидії цим системам, який розглядає всі галузі, характеристики та часові рамки», – сказав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ніякого НАТО і втрата територій: Лавров у інтервʼю Карлсону назвав умови РФ завершення війниЯк зазначив Райдер, «дрони можуть становити загрозу для персоналу та об’єктів США за кордоном і, все частіше, на території США».
«Як ви знаєте, загрози, що представляють ці системи, змінюють способи ведення воєн. З єдиною стратегією протидії безпілотним системам, у поєднанні з іншими великими ініціативами Міністерства оборони, такими як Joint Counter Small UAS Office і Replicator 2, Міністерство оборони орієнтується на загальне розуміння проблеми та комплексний підхід до її вирішення», – додав речник.
Міністерство оборони США 2 грудня повідомило про новий пакет військової допомоги для України на суму 725 мільйонів доларів. За повідомленням, пакет включає додаткові боєприпаси до HIMARS та артилерії, ракети до Stinger, безпілотники, протипіхотні міни, протитанкову зброю та інше.
28 листопада Reuters з посиланням на два джерела повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена готує пакет озброєнь на суму 725 мільйонів доларів для України.
За словами співрозмовника агенції, адміністрація Байдена планує надати Києву із запасів США різну протитанкову зброю, щоб стримати наступ російських військ, включно з протипіхотними мінами, безпілотниками, ракетами Stinger та боєприпасами для ракетних систем HIMARS. Також до пакета, за даними Reuters, увійдуть касетні боєприпаси.
Після обрання президентом Дональда Трампа адміністрація Байдена прагне встигнути передати Україні схвалену військову допомогу, щоб зміцнити позиції Києва в можливих переговорах з Росією. Представники Білого дому побоюються, що нова адміністрація скоротить постачання, намагаючись спонукати Україну до переговорів.
У рамках цієї стратегії Байден дозволив Києву завдавати ударів далекобійними ракетами ATACMS по території Росії, санкціонував передачу протипіхотних мін, списав половину кредиту на суму 4,65 мільярда доларів, а також запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, за версією Вашингтона, Росія використовує, щоб закуповувати військове спорядження для ведення війни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Свідки Будапештського меморандуму. Із чого все починалось і чим завершилось?