В Офісі президента провели зустріч з представниками проєкту «Партнери оборони» і обговорили варіанти, як залучити більше представників бізнесу для допомоги Збройним силам України, йдеться на сайті президента.
Повідомляється, що «Партнери оборони» – це проєкт, у якому держава залучає представників органів державної влади та бізнесу для об’єднання зусиль на допомогу військовим. Його ідея в тому, щоб за кожним підрозділом Сил оборони були закріплені окремі представники державної влади та бізнесу, які допомагатимуть задовольняти всі нагальні потреби.
«Звісно, на цьому шляху завжди флагманом є держава. Це її прямий функціонал – забезпечувати оборону своєї території. Але де бюрократична машина не встигає за гнучкістю спритного, талановитого бізнесмена та вправного менеджера від держави, саме ви стали її помічником», – наголосив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Читайте також: Сергій Притула про збори для ЗСУ, українські FPV, мобілізацію та політичні рейтинги
В повідомленні йдеться, що «Партнери оборони», які перебувають на постійному зв’язку з командирами бригад, допомагають забезпечувати їхні термінові потреби (боєприпаси, дрони, комп’ютерна техніка, засоби зв’язку, реабілітація військових).
У 2023 році українці сукупно задонатили майже вдвічі менше, ніж у перший рік повномасштабної війни – про це свідчать дані, опубліковані проєктом відкритих даних Opendatabot. Дані ґрунтуються на показниках фолонтерського фонду «Повернись живим», Фонду Сергія Притули, а також платформи для збору коштів UNITED24.
Згідно з аналізом, донори пожертвували за рік 18,75 мільярда гривень, що вдвічі менше за дані 2022 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країна донатів: як українці підтримують армію в умовах фінансової невизначеності