У парламенті Грузії оголосили «червоний рівень» безпеки на тлі протестів

Протестувальники пробиваються до парламенту Грузії, поліція застосовує водомети, 1 травня 2024 року

Згідно з розпорядженням спікера парламенту Грузії Шалви Папуашвілі, з 23:00 години 1 травня у законодавчому органі посилили заходи безпеки на тлі протестів проти «закону про іноагентів», повідомляє «Ехо Кавказу».

«У зв’язку з нападом на будинок Парламенту Грузії, який створює небезпеку для життя та здоров'я осіб, які перебувають у палаці, оголошено «червоний рівень» безпеки. Під час його дії усі особи зобов’язані залишити будівлю парламенту», – заявили в пресслужбі органу влади.

Виняток становлять люди, призначені головою адміністрації парламенту для «запобігання загрозам». Метою посилення заходів безпеки влада називає «захист життя та здоров’я осіб, які перебувають у палаці Парламенту».

Читайте також: Президентка Єврокомісії про ситуацію в Грузії: країна «перебуває на роздоріжжі»

У заяві не уточнено, як довго триватиме це обмеження. Раніше в будівлі парламенту діяв «жовтий рівень» безпеки, на підставі якого журналістів онлайн-медіа не допускали до будівлі.

Раніше стало відомо, що протестувальники проти закону про «іноагентів» перекрили набережну в центрі Тбілісі. Водночас кілька тисяч людей залишаються біля будівлі парламенту.

Міністерство охорони здоров’я повідомило про госпіталізацію ще вісьмох протестувальників.

Парламент Грузії 1 травня затвердив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», відомий як про «іноагентів», у другому читанні.

Багатотисячні протести проти законопроєкту, розгляд якого ініціювала «Грузинська мрія», тривають уже кілька тижнів. Перше читання законопроєкт пройшов 17 квітня.

У ніч із 30 квітня на 1 травня спецназ розігнав мітинг проти закону про «іноагентів». Проти демонстрантів використовували перцевий і сльозогінний газ, водомети, до затриманих застосовувалося насильство.

Читайте також: Боррель засудив насильство проти демонстрантів у Грузії

Постраждали десятки мітингарів. За інформацією Міністерства охорони здоров’я країни, госпіталізували 11 людей, у тому числі шістьох поліцейських. 63 людей затримали за статтями про дрібне хуліганство та непокору поліції.

Усі міжнародні партнери Грузії закликають Тбілісі відмовитись від затвердження законопроекту, повторно внесеного на розгляд до парламенту. Минулого року документ відкликали після двох днів масових протестів та зіткнень демонстрантів із силовиками.

Законопроєкт, ініційований парламентською більшістю «Грузинської мрії», оголошує неурядові та медійні організації, бюджет яких на більш як 20% фінансується з-за кордону, «організаціями, що захищають інтереси іноземної держави». Вони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Неурядові та медійні організації, які фінансуються західними донорами, стверджують, що їхні доходи вже задекларовані та прозорі, тому справжня мета влади – обмежити діяльність організацій, які опікуються правами людини, питаннями корупції та іншими.

Затвердити законопроєкт у остаточному, третьому читанні, «Грузинська мрія» може в середині травня.

Your browser doesn’t support HTML5

Багатотисячний протест у Грузії проти «закону про іноагентів»: поліція застосувала перцевий газ та водомети (відео)