«Так буде з усіма диктаторами, які роблять ставку на Путіна» – Сибіга про падіння режиму Асада

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга

Падіння режиму Башара Асада в Сирії є закономірним, вважає міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

«Асад пав. Так завжди було і буде з усіма диктаторами, які роблять ставку на Путіна. Він завжди зраджує тих, хто на нього покладається. Зараз головна мета – відновити безпеку в Сирії та дієво захистити людей від насильства», – написав очільник українського зовнішньополітичного відомства в мережі Х 8 грудня.

Він вважає, що «необхідно докласти всіх зусиль для стабілізації регіону, забезпечити інклюзивний політичний діалог у Сирії заради функціонуючих державних інституцій». «Ми висловлюємо готовність прокласти шлях до відновлення відносин у майбутньому та підтверджуємо підтримку сирійського народу», – додав Андрій Сибіга.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кінець диктатури Асада є довгоочікуваною подією» – у ЄС відреагували на події в Сирії

Сирійські повстанці рано вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.

Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.

Місцеперебування президента Башара Асада наразі невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано вранці 8 грудня. Куди саме полетів Асад, не повідомлялося.

Росія, його союзник, пізніше заявила, що Башар Асад вирішив залишити президентську посаду і залишив країну, давши «вказівку здійснити передачу влади мирним шляхом». За твердженням Москви, це сталося нібито в результаті переговорів Асада та учасників конфлікту, Росія у цих перемовинах не брала участі.

Читайте також: Reuters припускає, що президент Сирії Асад міг загинути в авіакатастрофі

Росія має численні військові об’єкти в Сирії, в тому числі авіабазу Хмеймім і стратегічні військово-морські об’єкти в Тартусі, які також використовуються для підтримки дій Кремля в Африці.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше відмовився коментувати долю російських баз, заявивши, що він «не займається здогадками».

Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»

Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ляпaс для Росії: як вплине нa Україну і світ пaдіння уряду Aсaдa?