Україна не буде відмовлятися від 12-річної шкільної освіти – Шкарлет

Т.в.о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет

Україна не збирається відмовлятися від 12-річної шкільної освіти, заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет на сторінці у Telegram 10 листопада.

«Це абсолютний фейк. Дискусія, яка не перший рік триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки. Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату», – заявив Шкарлет.

На його думку, необхідний діалог із батьками, «які, на відміну від освітян, все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу».

«Ми маємо напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною та ефективною для дітей, педагогів, батьків. У деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17. Звучала така пропозиція і на сьогоднішній (10 листопада – ред.) нараді в МОН із керівниками облуправлінь. Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції «за» і «проти». Наголошую, що дискусія є відкритою, і допоки не будуть напрацьовані оптимальні варіанти, жодних рішень МОН не ухвалюватиме», – додав Шкарлет.

Читайте також: У Міносвіти назвали можливий рік старту реформи старшої школи

Згідно з ухваленим у 2017 році «Законом про освіту», передбачений поділ середньої освіти на три рівні: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки. Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.