Україна не відступить, а Сполучені Штати Америки не дадуть Україні зазнати поразки, заявив 19 березня на відкритті засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
«Ця коаліція не дасть Україні зазнати поразки. І вільний світ не дасть Україні зазнати поразки. Лише минулого тижня Сполучені Штати оголосили про додаткову безпекову допомогу Україні у розмірі 300 мільйонів доларів. Цей захід спрямований на підтримку найнагальнішої потреби України у протиповітряній обороні, артилерії та протитанкових засобах», – сказав Остін під час вступної промови.
Міністр оборони США наголосив, що президент Росії Володимир Путін не зупиниться на Україні, але Україна може зупинити Путіна, якщо отримає необхідну для самозахисту зброю.
«На кону виживання України і вся наша безпека. Тому ми продовжуватимемо стояти разом, щоб протистояти загарбницькій кампанії Путіна, і ми продовжуватимемо зберігати віру в народ України», – наголосив Остін.
Читайте також: Голими руками не відіб'єшся. Що має зробити Захід, щоб допомогти Україні стримати наступ Росії
За його словами, Контактна групи з питань оборони України продовжує працювати над тим, щоб надати Україні сили і засоби, необхідні для розбудови сил, що забезпечуватимуть її довгострокову безпеку.
«Ми координуємо роботу з таких наскрізних питань, як безпілотники, постачання, командування і управління, тренування і активізація наших оборонно-промислових баз. Вісім коаліцій сил і засобів досягли значного прогресу за останні тижні. Ми продовжимо працювати разом з усіма коаліціями над виявленням прогалин, забезпеченням нагальних потреб і допомогою Україні», – зазначив очільник оборонного відомства США.
19 березня проходить 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України, на якому головує особисто Ллойд Остін. Це його перший закордонний візит після шпиталізації. Клуб у форматі «Рамштайн» збирається на тлі критичної нестачі в Україні боєприпасів та помітного просування російських військ на сході.
Напередодні зустрічі агентство Reuters повідомляло, що на сьогоднішній зустрічі Остін переконуватиме союзників у подальшій підтримці України в той час, як у США фактично закінчилися кошти на це.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кірбі: через брак боєприпасів ЗСУ на Донбасі «відходять на другу та третю лінії оборони»12 березня США оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 300 мільйонів доларів.
Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.
Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.
Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускає голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників». За даними CNN, завершити пропозицію і досягти консенсусу можуть наприкінці березня або у квітні.
Попереднє, 19-те, засідання, що відбувалося у форматі онлайн, пройшло 14 лютого. На ньому обговорили питання посилення протиповітряної оборони, артсистем і дронів, повідомляв міністр оборони України Рустем Умєров.
Контактна група з питань оборони України (у форматі «Рамштайн») об’єднує близько пів сотні країн, які долучаються до виділення зброї Україні у її протидії російській агресії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зустріч групи з оборони України: Німеччина обіцяє військову допомогу, Естонія – боєприпаси