Успіх України у війні проти Росії залежить від того, як вона «застосовує та синхронізує передане країнами Заходу озброєння», зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.
«У такому конфлікті, як цей, немає зброї, яка могла б стати чарівною паличкою. Все залежить від наданих військових можливостей та їх інтеграції (з уже наявними озброєннями – ред), чи йде мова про F-16, HIMARS чи щось інше: все залежить від того, як ви використовуєте ці можливості та синхронізуєте їх для досягнення потрібного ефекту на полі бою», – наголосив глава Пентагону.
За словами Остіна, США очікують, що «Україна продовжуватиме витісняти росіян зі своєї території і в зимовий період», як про це вже неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Мінфіні розповіли, якими були видатки на оборону за 2023 рікМіністр уточнив, що «українські захисники готові до зими». США «продовжують допомогу у такій підготовці, оскільки в пакеті допомоги, який анонсували сьогодні, міститься зимове спорядження».
За словами Остіна, Україна вже завдала окупантам «серйозних збитків», і Росії знадобиться «значний час, щоб оговтатися». Зокрема, «ЗСУ уже вдалося відвоювати 50% окупованої території та відігнати Чорноморський флот від своїх берегів».
«Це жорстка, виснажлива боротьба, і такою вона буде і в майбутньому», – додав глава Пентагону.
Раніше 20 листопада Сполучені Штати повідомили про те, що надають Україні ще один пакет військової допомоги.
20 листопада Ллойд Остін прибув до України. Цей візит відбувається на тлі відсутності додаткового фінансування для допомоги Україні. Пентагон вже неодноразово закликав Конгрес США схвалити фінансування для підтримки України та Ізраїлю. У Міноборони США зазначали, що останнім часом пакети допомоги для України були меншими, оскільки відомство не має додаткового фінансування.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Росії можлива «тотальна мобілізація» після президентських виборів – ДаніловРаніше у Білому домі заявили, що близько 96% безпекової, економічної та гуманітарної допомоги, яку США виділили для України, вже використано. Як повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, Міноборони має приблизно до 1,1 мільярда доларів для поповнення запасів до зими.
У жовтні президент США Джо Байден подав до Конгресу раніше анонсований запит на понад 105 мільярдів оборонної допомоги, що включав 61,4 мільярда доларів допомоги Україні та 14,3 мільярда допомоги Ізраїлю. Байден закликав Конгрес проголосувати обидві ініціативи в пакеті. Досі Конгрес не підтримав цей запит Адміністрації Байдена.