Зеленський: закон про особливий статус Донбасу напишемо разом з усім українським суспільством

Зеленський: Україна не підписувала спільні угоди з підтримуваними Росією угрупованнями «ДНР» та «ЛНР»

Українська влада напише новий закон про особливий статус Донбасу в співпраці з «усім українським суспільством», повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

Your browser doesn’t support HTML5

Звернення Володимира Зеленського щодо «формули Штайнмайєра»

«Буде новий закон. Чи будемо ми його самі розробляти і швидко приймати? Ні. Ми напишемо його разом у співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, не перетнувши жодної червоної лінії. Отже, ніякої капітуляції, ніякої здачі національних інтересів України», – заявив Зеленський.

Він запевнив, що «ніколи не здасть Україну».

«Чи хочемо ми завершення війни та повернення всіх українських територій? Так. На сьогодні існує єдиний майданчик, де ці питання можуть обговорюватися на найвищому рівні. Це зустріч у «нормандському форматі». Чи могла вона відбутися найближчим часом? Ні. Чому? Бо на шляху до цього була одна перепона – найбільша страшилка останніх тижнів – «формула Штайнмаєра», – сказав Зеленський.

Your browser doesn’t support HTML5

«Формула Штайнмаєра»: на Банковій мітингували кілька тисяч людей – відео

Президент зазначив, що ця формула не передбачає визнання анексії Криму та відмову від Донбасу. За його словами, ця формула не передбачає і проведення виборів на Донбасі «завтра і під дулом кулеметів».

«Ця формула каже лише одне: коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. А саме після проведення там місцевих виборів, які відбудуться там за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось із чим погодилася Україна в Мінську», – розповів Зеленський.

Він наголосив, що Україна не підписувала спільні угоди з підтримуваними Росією угрупованнями «ДНР» та «ЛНР».

Зеленський додав, що збирається обговорити з лідерами Німеччини, Франції та Росії шляхи припинення збройного конфлікту на Донбасі.

«Ми всі розуміємо, що Донбас – це Україна. І там повинен запанувати мир, відбутися повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань. Ми всі розуміємо, що на українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Має статися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулися додому. І проведення виборів має відбутися не під дулами кулеметів і за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських ЗМІ та міжнародних спостерігачів», – сказав президент.

Фоторепортаж: Перша реакція вулиці на рішення погодити текст «формули Штайнмаєра»

Тристороння контактна група в столиці Білорусі Мінську 1 жовтня узгодила й підписала документ, що розвиває так звану «формулу Штайнмаєра». Документ передбачає запровадження закону про особливий статус окупованої частини Донбасу після проведення там місцевих виборів, відповідно до законодавства України.

Цю формулу запропонував свого часу колишній міністр закордонних справ Німеччини і на той час голова ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмаєр. Згідно з його пропозиціями, Донбас отримує «особливий статус» (тимчасово набуває чинності закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО) в день проведення виборів на окупованих територіях на тимчасовій основі. Після того, як ОБСЄ засвідчує законність таких виборів, закон набуває чинності постійно.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: П’ять негативних наслідків для України через узгодження «формули Штайнмаєра»