Ракета, якою Росія вдарила по Дніпру, є варіантом балістичної ракети РС-26. Президент РФ Володимир Путін має ще декілька таких ракет, йдеться у повідомленні Міністерства оборони Британії.
У розвідці Британії кажуть, що «21 листопада Росія завдала удару по українському заводу в Дніпрі, вперше застосувавши балістичну ракету середньої дальності (БРСД) під кодовою назвою «Орєшнік». БРСД класифікується як така, що має максимальну дальність від 3000 до 5500 км. У цьому випадку ракета пролетіла до своєї мети лише трохи більше 800 км».
У лютому 2019 року Росія оголосила про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, який забороняв розробку та виробництво БРСД. Однак, розробка «Орєшніку» майже напевно відбулася до цього. Цілком ймовірно, що система є варіантом балістичної ракети РС-26 «Рубеж», яка вперше була випробувана у 2011 році, йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ОБСЄ на прохання України обговорить застосування Росією балістичної ракети середньої дальності – МЗСЗа даними британської розвідки, «бойове навантаження ракети було зафіксовано у вигляді шести груп по шість боєголовок, загалом 36 суббоєприпасів. Ці суббоєприпаси рухаються з гіперзвуковою швидкістю (понад 5 махів) перед ударом, що є типовим для ракет цього класу. Усі боєголовки БРСД та міжконтинентальних балістичних ракет рухатимуться на гіперзвуковій швидкості при вході в атмосферу».
«Використання цієї експериментальної системи проти України майже напевно було задумано як стратегічне повідомлення після використання Україною західних ракет по Росії. Росія, швидше за все, має лише кілька ракет «Орєшнік», які ще не надійшли у серійне виробництво. Ця ракета, швидше за все, буде набагато дорожчою за інші ракети, які Росія нині використовує проти України», – зазначають у Міноборони Британії.
21 листопада Росія завдала удару по українському місту Дніпро, як заявив президент Володимир Путін, новою ракетою під назвою «Орєшнік». Путін заявив, що цей удар був здійснений у відповідь на використання Києвом ракет дальнього радіусу дії, що постачаються Заходом, для атаки цілей в глибині Росії після отримання довгоочікуваного дозволу від Сполучених Штатів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На засіданні Ради Україна-НАТО шукали «творчі рішення» для підтримки Києва – посол Литви