У липні кількість загиблих і поранених цивільних осіб в Україні від російських обстрілів стала найбільшою від жовтня 2022 року, повідомила 9 серпня Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні.
У місії наголосили, що в липні спостерігається продовження тривожної тенденції, що триває з березня 2024 року, «а саме зростання кількості втрат (випадків загибелі й поранення) серед цивільних осіб».
«Атака 8 липня збільшила кількість втрат серед цивільних осіб до такого рівня, якого не було останні 20 місяців, – сказала Даніель Белль, голова Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні. – Я щиро сподіваюся, що кількість втрат у липні буде винятком і що ця тенденція збільшення втрат серед цивільних осіб припиниться».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що після удару Росії по «Охматдиту»? Наслідки та реакції світуУ своїй щомісячній доповіді місія ООН підтвердила, що внаслідок насильства, пов’язаного з війною Росії, у липні в Україні загинули щонайменше 219 цивільних людей і ще 1018 – були поранені.
«Кількість втрат серед цивільних осіб в липні була найвищою з жовтня 2022 року, коли загинули 317 цивільні особи і 795 зазнали поранення… Найбільша кількість втрат була зафіксована 8 липня, коли російські збройні сили завдали ударів високоточними ракетами по цілях у Києві, Дніпрі, Кривому Розі (Дніпропетровська область) і Київській області. Загалом під час атак 8 липня загинули щонайменше 43 цивільні особи, у тому числі 5 дітей, а 147 зазнали поранення, у тому числі 7 дітей», – йдеться в повідомленні.
В ООН уточнили, що найбільша кількість втрат серед цивільних осіб була спричинена тоді, коли ракета або уламки ракети, перехопленої засобами ППО, влучили в житловий будинок у Шевченківському районі Києва (13 загиблих і щонайменше 20 поранених), бізнес-центр у Солом’янському районі Києва (6 загиблих і щонайменше 10 поранених), медичний центр у Дніпровському районі Києва (9 загиблих і щонайменше 5 поранених), дитячу лікарню «Охматдит» у Києві (2 загиблих і щонайменше 18 поранених) тй адміністративні будівлі ремонтно-механічного заводу в Кривому Розі (10 загиблих, 46 поранених).
В ООН наголосили, що удар 8 липня зруйнував або пошкодив кілька медичних закладів по всій Україні. Одна ракета вразила лікарняний комплекс у Києві, повністю зруйнувавши будівлю токсикологічного відділення Національної дитячої лікарні «Охматдит» і завдавши значних пошкоджень Центру дитячої кардіології і кардіохірургії України. Серед загиблих був один працівник лікарні, ще щонайменше восьмеро осіб – поранені.
«Детальна оцінка місця падіння ракети, свідчення очевидців і відеозаписи, в тому числі зняті безпосередньо перед падінням ракети, вказують, що це було пряме влучання по лікарняному комплексу, а не падіння уламків від перехоплення ракети системою ППО», – зазначили у місії.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики і водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.