Генеральна асамблея ООН, як очікується, 10 травня проголосує за резолюцію, яка надасть нові «права та привілеї» Палестині та закликає Раду Безпеки схвально переглянути її прохання стати 194-м членом ООН.
Голосування Генеральної асамблеї, що складається з 193 членів, стане дослідженням підтримки палестинців. Заявку на отримання статусу повноправного члена ООН спочатку має схвалити Рада Безпеки, а потім Генеральна Асамблея.
Але хоча сама Генеральна Асамблея не може надати повноправне членство в ООН, проект резолюції, який виноситься на голосування, надасть палестинцям деякі додаткові права та привілеї з вересня 2024 року – наприклад, місце серед членів ООН в залі асамблеї – але вона не буде мати права голосу в органі, зазначає Reuters.
Агенція зауважує, що палестинці відновлюють свою спробу стати повноправним членом ООН – крок, який би фактично визнав палестинську державу – після того, як Сполучені Штати наклали вето на це в Раді Безпеки ООН з 15 членів минулого місяця.
18 квітня Сполучені Штати наклали вето на широко підтриману резолюцію Ради, яка мала відкрити шлях до повноправного членства Палестини в Організації Об’єднаних Націй, мети, до якої давно прагнули палестинці, а Ізраїль намагався запобігти цьому Заступник посла США Роберт Вуд чітко заявив 9 травні, що адміністрація Байдена виступає проти резолюції асамблеї.
У 2012 році Палестина стала державою-спостерігачем ООН, яка не є членом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Арабо-ізраїльський конфлікт: короткий екскурс у довгу історію ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відбудова розбомблених будинків у Секторі Гази може тривати десятки років – ООН