Київська міська прокуратура повідомила, що за заявою Офісу омбудсмена про ймовірний незаконний виїзд за кордон родичів посадовців під приводом супроводу дітей-сиріт до Німеччини в березні 2022 року розпочали розслідування.
У межах кримінального провадження перевірятимуть дані омбудсмена про те, що посадовці Служби у справах дітей і сімʼї Києва і Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Києва організували виїзд за кордон кількох осіб, у тому числі своїх родичів, під виглядом працівників закладів, що супроводжують дітей під час евакуації за кордон, кажуть у прокуратурі.
Також перевірять інформацію про те, що ніхто з супроводу не повернувся до України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордонДосудове розслідування проводять за статтею «незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб».
Напередодні уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про згадані ймовірні зловживання і зазначив, що дітей супроводжували 20 осіб.
«Нам вдалось довідатися: серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей і сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення», – сказав Лубінець.
За його даними, чоловіки, які брали участь у супроводі дітей, звільнилися зі своїх посад, коли опинилися за межами держави, і не повернулися до України.
Згадані установи поки не коментували заяви уповноваженого з прав людини.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ДБР підтвердило обшуки в народного депутата через ймовірне переправлення родича за кордон