ОГП: слідчі ідентифікували двох військових РФ, підозрюваних у катуванні жительки Ізюма

Місто Ізюм у Харківській області було звільнене від російської окупації у вересні 2022 року

Українські правоохоронні органи ідентифікували двох російських військовослужбовців, підозрюваних у тортурах та сексуалізованому насильстві над мешканкою Ізюма в Харківській області. Про це 10 грудня повідомив Офіс генерального прокурора.

За даними відомства, підозрювані – помічник гранатометника 3-го стрілецького батальйону 204-го полку угруповання «ДНР» та командир розвідувальної групи 607-го центру спеціального призначення Північно-Кавказького округу військ Національної гвардії РФ.

У липні 2022 року російські військовослужбовці, як стверджується, увірвалися до будинку жительки Ізюма, після чого відвезли її до «катівні, облаштованої на території залізничної лікарні». Один із військових, за даними наглядового органу, систематично «вчиняв щодо неї дії сексуального характеру», «погрожував убити», «повністю роздягнути», «прив’язати на площі», сфотографувати та відправити знімки її синові.

Під час проведення одного з допитів її катували струмом, жінка кілька разів падала, але її змушували вставати і повторно завдавали ударів струмом. Крім того, вони одягли на її руки наручники, протигаз на обличчя, після чого «підвісили за наручники до стелі та били паском по тілу», заявили в ОГП.

Російські військові утримували жінку з 1 до 10 липня 2022 року. За даними відомства, за цей час вона намагалася вчинити самогубство.

Прокуратура заочно повідомила двом російським військовослужбовцям про підозру в порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті 28, частина 1 статті 438 КК).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Москві 72-річного американця засудили за участь в українській теробороні в Ізюмі на Харківщині

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні з 24 лютого 2022 року до 31 серпня 2024 року зафіксувала 376 випадків сексуалізованого насильства. В організації вказують, що сексуалізоване насильство, пов’язане із конфліктом, є порушенням міжнародного права у сфері прав людини, гуманітарного та кримінального права.