На Одещині на два тижня вставлюється червоний рівень епідемічної небезпеки через надвисокі показники захворюваності на COVID-19, рівень госпіталізації та динаміку розповсюдження вірусу. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, повідомила журналістам директор департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.
Червоний рівень запроваджується на Одещині з 00:00 23 березня.
У червоній зоні забороняється робота кафе і ресторанів, прийом відвідувачів у торговельних центрах і розважальних закладах, проведення масових заходів, робота спортивних центрів, діяльність непродовольчих ринків, здійснення транспортних перевезень.
«За останню добу в Одесі підтвердили 745 підтверджених випадків захворювання, з них 26 дітей і 13 медичних працівників. 32 одужали, двоє летальних. Найвищий показник підтверджених випадків в Одесі – 401 випадок», – розповіла Одарій-Захар’єва.
За її словами, загалом на Одещині підтвердили понад 98 тисяч випадків інфікування коронавірусом, з них 4615 дітей і 3232 медичних працівника. Понад 80 тисяч одужали, померли «саме від ковіду» 1613 людей, заявила директор департаменту охорони здоров’я.
Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, посадові особи зазначили, що міський транспорт в Одесі буде працювати.
На Одещині визначено вже 23 опорні лікарні, останню ввели 19 березня – це Госпіталь ветеранів Другої світової війни, де відкрито 90 ліжок. Середня завантаженість ліжок у лікарнях – 54 відсотки.
Протягом наступних тижнів на Одещині планують здати в експлуатацію ще 540 ліжок для хворих на COVID-19. Всі вони будуть облаштовані киснем – або за допомогою концентраторів, або в палатах буде центральне розведення киснем. Одещина також планує закупити ще 600 концентраторів, зазначила Одарій-Захар’єва.
За її словами, є певні проблеми із кадровим забезпечення, зокрема із лікарнею №8 в Одесі – її мали розгорнути як опорну, проте через захворювання 18 медичних працівників медичного закладу це рішення довелось відтермінувати. До лікарні направлять бригади із інших лікарень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі вакцинували керівництво обласного департаменту охорони здоров’яСтаном на 21 березня на Одещині вакцинували 3890 осіб, 4 відсотки з них – за спеціальною програмою для лідерів громадської думки, зокрема журналістів, активістів і лідерів релігійних громад.
Станом на сьогодні на Одещині працює дев’ять мобільних бригад з вакцинації, кожна робить 60-80 вакцинацій на добу. Додатково планується розгортання ще семи бригад з вакцинації, оскільки кількість вразливих груп, які можуть претендувати на вакцинацію збільшено. З 22 березня вакцинуватися можуть всі медичні працівники, патрульна поліція, вчителі початкових класів тощо.
Обласний департамент з охорони здоров’я планує залучити до боротьби з пандемією студентів останнього курсу Одеського медичного університету. До червня, коли випускників чекає захист диплому, групи студентів мають об’їхати всі «ковідні» лікарні регіону. Обласна адміністрація буде сприяти їхньому працевлаштуванню в різних лікарнях регіону. Перший виїзд запланований на 23 березня, в Біляївську районну лікарню.