Людству поки що не вдається суттєво скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, щоб запобігти кліматичним змінам. Як пише агентство Reuters, цей факт підштовхує фахівців до розробки та впровадження технологій, які довго залишалися на узбіччі технологічного прогресу. Йдеться про технологію «прямого вловлювання» забрудненого повітря та його очищення – Direct Air Capture (DAC).
Лідер у цій новій галузі, Сполучені Штати, вирішили виділити ґранти на 3,5 мільярда доларів для створення промислових установок безперервного очищення повітря та «складування» забруднювачів. Агентство Reuters називає цю ініціативу найбільшим глобальним зусиллям для уповільнення кліматичних змін.
Тендер на будівництво в США підприємств, які б очищували атмосферне повітря, відбувся 13 березня. Проте уряд та деякі компанії ще не розкрили всіх подробиць про подані заявки та пропозиції. Багато хто з потенційних учасників конкурсу вперше претендує на участь у такому проєкті. Як повідомляє Reuters, міністерство енергетики США, ймовірно, оголосить переможців улітку 2023 року.
Погіршення клімату та недостатні заходи щодо скорочення викидів в атмосферу спонукали науковців до думки, що одним із головних засобів видалення вуглекислого газу з повітря могла б стати технологія «висмоктування» шкідливих речовин із атмосфери.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зміни клімату є «мультиплікатором ризику» у нестабільних регіонах – генсекретар ООН