Німеччина вислала 2 працівників «Першого каналу» РФ. Москва у відповідь висилає журналістів ARD

Російських кореспондентів вислали після репортажу, який Благой випустив 24 листопада про громадянина Німеччини Миколу Гайдука, затриманого Федеральною службою безпеки Росії в жовтні (фото ілюстраційне)

Російська державна телекомпанія «Перший канал» у Німеччині заявила, що уряд наказав двом її журналістам залишити країну.

Кореспондент Іван Благой і оператор Дмитро Волков заявили, що їм повідомили про необхідність залишити Німеччину до середини грудня. 27 листопада медіа-компанія підтвердила це в соцмережах.

Благой сказав, що німецька влада обґрунтувала це рішення «інтересами безпеки Федеративної Республіки Німеччина».

Російських кореспондентів вислали після репортажу, який Благой випустив 24 листопада про громадянина Німеччини Миколу Гайдука, затриманого Федеральною службою безпеки Росії в жовтні.

У сюжеті стверджувалося, що до ймовірних дій Гайдука нібито на замовлення українських спецслужб причетні західні спецслужби, зокрема, ЦРУ.

Читайте також:«Не береш паспорт РФ – у карцер або рити окопи»: доля українських журналістів у російському полоні

Уряд Німеччини публічно не оприлюднив причини свого рішення, хоча цей крок підкреслює дедалі більшу увагу до дезінформації як загрози національній безпеці. «Перший канал» заявив, що його журналісти дотримувалися німецьких законів, і звинуватив владу у використанні розпливчастих звинувачень для придушення альтернативних наративів.

Прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова заявила в середу, що Москва позбавила акредитації двох кореспондентів ARD – Асоціації суспільних мовників Німеччини.

«Німецьким кореспондентам… в рамках дзеркального заходу наказано здати акредитаційні посвідчення та залишити територію Російської Федерації», – сказала вона.

Захарова додала, що нові співробітники ARD у Росії зможуть отримати акредитацію лише після «створення урядом ФРН умов для російських журналістів та повноцінного відновлення діяльності корпункту Першого каналу у Берліні».

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року на Заході посилили обмеження щодо російських медіа, зокрема, в доступі до платформ соціальних мереж на тлі звинувачень у поширенні пропаганди.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Британія запровадила нові санкції проти російських агенцій з дезінформації