Німеччина відмовляється від втілення будь-яких нових проєктів та підписання угод з чинним урядом «Грузинської мрії» – про це заявила міністерка економічного співробітництва та розвитку країни Свенья Шульце, передає проєкт «Ехо Кавказу».
Рішення стало наслідком заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе про зняття з порядку денного до 2028 року питання відкриття переговорів щодо вступу країни до ЄС, сказала німецька урядовиця.
«З цим урядом Грузії співпраця в галузі розвитку більше не може бути повноцінною. Вся співпраця з Грузією переглядається. Жодних нових проєктів не буде, і жодні кредитні угоди не будуть підписані. Ми можемо зробити подальші кроки в координації з ЄС та міжнародними партнерами», – заявила Шульце.
Читайте також: ЗМІ: в Тбілісі під час акції протесту 3 грудня затримали 22 людини
Сьогодні ж голова комітету з міжнародних відносин Бундестагу Міхаель Рот вкотре закликав країни ЄС потримати учасників протестів за європейське майбутнє Грузії:
«Протягом 6 днів хоробрі грузини опираються порушенню Конституції режимом. Європейський Союз – це не приємне доповнення, а зобов’язання всіх грузинських інституцій. Жорстокість сил безпеки має бути негайно припинена. Євросоюз має беззастережно підтримати президента та проєвропейців», – написав німецький політик у соцмережі Х (раніше Twitter).
Протестні акції тривають по всій Грузії з 28 листопада. Це сталося після того, як уряд вирішив відмовитися від процесу переговорів із Євросоюзом про членство до кінця 2028 року, а також відмовитися від бюджетних грантів ЄС до того моменту. Попри це, у владній партії «Грузинська мрія» продовжують стверджувати, що їхньою метою залишається вступ Грузії до Євросоюзу до 2030 року.
Протестувальники звинувачують уряд у зупинці процесу євроінтеграції та вимагають нових парламентських виборів.
Раніше премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влади країни не допускають сценарій українського Майдану. Він поклав відповідальність за насильство на проєвропейських протестних акціях у Тбілісі на європейських політиків і «агентуру».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Балада про дві революції. Що єднає Київ-2014 і Тбілісі-2024?