У Німеччині журналістам із РФ через санкції ЄС не продовжили посвідку на проживання – DPA

Відомство з імміграції землі Берлін відмовило п’ятьом російським журналістам та дружині одного з них у дозволі на проживання, пославшись на «нез’ясовані правові питання», повідомляє агентство DPA, не уточнюючи назв медіа.

За даними відомства, російське ЗМІ «поширює фальшиву інформацію та пропаганду, щоб дискредитувати Захід та Євросоюз». Німецька сторона також послалася на санкції ЄС, ідеться у повідомленні DPA.

Раніше кореспондент російського «Першого каналу» Іван Благой розповів про закриття бюро телеканалу німецькою владою. У відповідь Москва вислала двох співробітників телеканалу ARD. Вони мають залишити Росію до 16 грудня.

Як вдалося з’ясувати Радіо Свобода у МЗС ФРН, уряд Німеччини не закривав бюро Першого каналу. Представник МЗС наголосив, що твердження російської сторони не відповідає дійсності. МЗС ФРН вважає заходи Москви у відповідь неприйнятними, а їхнє обґрунтування брехливим. «Ми рішуче засуджуємо це», – заявило зовнішньополітичне відомство.

МЗС Німеччини уточнило, що рішення про відмову на проживання для журналістів може бути оскаржене.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Німеччина вислала 2 працівників «Першого каналу» РФ. Москва у відповідь висилає журналістів ARD

Представник МЗС ФРН також наголосив, що «російські журналісти можуть вільно та без перешкод здійснювати висвітлення подій із Німеччини». Багато хто з них акредитований при уряді ФРН, а відомчі органи окремих федеральних земель ухвалюють рішення про продовження акредитації незалежно від центральної виконавчої влади.

Представник МЗС ФРН також зазначив, що Перший канал з грудня 2022 року перебуває в списку санкцій Євросоюзу. При цьому йдеться «не лише про заборону мовлення в межах Європи». Правові підстави перебування журналістів усіх ЗМІ, які підлягають санкціям, «розглядаються лише на рівні відомств федеральних земель, які автономно ухвалюють рішення у зв’язку з чинними приписами».

Представник МЗС уточнив, що санкції Євросоюзу та заборона мовлення можуть впливати на правила надання статусу на проживання. Це не пов’язано з журналістською діяльністю як такою, повідомили в міністерстві.