Німеччина заявляє, що висловила Росії протест через спроби викрадення даних у політиків, спрямовані, як підозрюють у Берліні, на те, щоб поширювати «дезінформацію» перед виборами в Німеччині.
«Федеральний уряд рішуче закликає уряд Росії негайно припинити ці неприйнятні кібератаки», – заявила 6 вересня речниця Міністерства закордонних справ Андреа Зассе, додавши, що представник МЗС минулого тижня висунув таку саму вимогу колезі з російського міністерства.
Зассе не коментувала масштаби кібератак або можливу шкоду, але сказала, що німецький уряд «залишає за собою право вживати подальших заходів».
«У федерального уряду є надійні відомості, згідно з якими, за атаками стоїть [хакерське угруповання] Ghostwriter, кіберактори російської держави і, зокрема, російська військова розвідка ГРУ», – повідомила Зассе.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хакери, імовірно, пов’язані з Росією, атакували сотні компанійЗа даними американської компанії з кібербезпеки FireEye, Ghostwriter існує щонайменше з 2017 року, вона діє «відповідно до інтересів безпеки Росії». Група спеціалізується на поширенні дезінформації, в першу чергу серед жителів Литви, Латвії та Польщі, в основному про ставлення до присутності сил НАТО в Східній Європі.
Парламентські вибори пройдуть у Німеччині 26 вересня. Кандидат від партії, що перемогла, як очікується, обійме посаду канцлера. Анґела Меркель, яка керує роботою федерального уряду з 2005 року, своєї кандидатури не висувала.
У травні 2020 року Меркель повідомила про наявність доказів причетності Росії до кібератаки на системи німецького парламенту в 2015 році.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США і Велика Британія звинуватили російську військову розвідку в дворічній кібервійні