Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 3 травня пообіцяла Росії наслідки за кібератаку, організовану минулого року групою, яка має зв’язки з військовою розвідкою РФ.
«Тепер ми можемо чітко віднести минулорічну атаку до російської групи APT28, яка контролюється російською військовою розвідкою ГРУ», – заявила Бербок в Аделаїді під час візиту до Австралії.
«Іншими словами, російські державні хакери атакували Німеччину в кіберпросторі. Це – абсолютно неприпустимо і без наслідків не залишиться», – додала вона.
У січні 2023 року Берлін заявив, що російські хакери вивели з ладу кілька німецьких веб-сайтів у відповідь на його рішення відправити танки в Україну.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мін’юст США заявляє про «нейтралізацію» хакерської мережі російської розвідкиНапередодні в НАТО заявили, що «глибоко стурбовані» нещодавніми гібридними атаками Росії, які зачепили Чехію, Естонію, Німеччину, Латвію, Литву, Польщу і Велику Британію.
«Ці інциденти є частиною інтенсифікованої кампанії діяльності, яку Росія продовжує здійснювати в євроатлантичному регіоні... Сюди входять диверсії, акти насильства, кібер- й електронне втручання, кампанії з дезінформації та інші гібридні операції. Члени НАТО висловлюють глибоку стурбованість гібридними діями Росії, які становлять загрозу безпеці Альянсу», – йдеться в заяві.
У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що Альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Командувач армії Фінляндії: Росія навряд нападатиме на НАТО в найближчі роки, але може продовжити гібридні атакиУ березні цього року американський Інститут вивчення війни припускав, що Росія може готуватися до масштабного протистояння з Північноатлантичним альянсом, «не негайно, але, можливо, у коротші строки, ніж раніше припускали деякі західні аналітики».
Наприкінці січня Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів про безпеку в Україні і можливу відмову від протидії членству України в НАТО. Аналітики наголосили, що, на їхню думку, максималістські цілі Кремля – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські шпигуни в НАТО і атаки на транспортні мережі ЄС. Нові подробиці