Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан запропонував штрафувати батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей від кору. Він заявив про це у коментарі газеті Bild am Sonntag.
За словами Шпана, він розробив законопроект, яким пропонує штрафувати тих, хто не зробив щеплення, на 2,5 тисячі євро, а також не допускати дітей, в яких немає щеплення від кору, до дитячих садків.
«Ми хочемо захистити всіх дітей від зараження кором», – сказав міністр. Він додав, що батьки, чиї діти вже ходять до дитсадків і шкіл, а також ті, хто лише збирається туди, повинні будуть надати сертифікат про проходження вакцинації або документ, що засвідчує її неможливість через медичні причини.
Читайте також: Кір у світі: термінові щеплення, зростання кількості смертей та високі показники захворюваності вперше за десятки років
За оцінками Інституту Роберта Коха, від кору в Німеччині щеплені 93% дітей. Шпан хоче, щоб таких було щонайменше 95%, щоб зупинити поширення хвороби.
За перші 10 тижнів 2019 року в Німеччині повідомили про 203 випадки кору.
За даними МОЗ, в Україні від початку року на кір захворіли понад 43 тисячі людей. За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Україна очолила десятку країн, де у 2018 році було зареєстровано найбільшу кількість випадків захворювання на кір.
Your browser doesn’t support HTML5
Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідності та смерті.
Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.