Національний банк України 21 жовтня оголосить рішення про зміну облікової ставки. Частина експертів вважають, що цей показник залишиться незмінним, інші прогнозують, що ставка вкотре цього року зросте.
«Мінфін» залишає в силі свій прогноз в частині її підвищення до 9,0−9,5% річних з чинних 8,5% річних. Рішення НБУ істотно вплине на поведінку первинного і вторинного ринків ОВДП. І низькі обсяги розміщення облігацій (19 жовтня було продано паперів всього на 2,148 млрд гривень в еквіваленті) говорять про те, що інвестори ставлять на підвищення облікової ставки і тому не поспішали вчора купувати папери зі «старою» прибутковістю», – вказують фахівці сайту «Мінфін».
В очікуванні оголошення рішення регулятора на українському міжбанківському валютному ринку триває посилення гривні. Станом на 11:25 котирування становлять 26 гривень 18–20 копійок за долар (дані Finance.ua), це на 1 копійку менше за рівень закриття торгів 20 жовтня, коли гривня також посилювалася.
Гривня продовжує бити багатомісячні рекорди, нинішні котирування є найвищими за останні 19 місяців.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МВФ погіршив оцінку зростання ВВП УкраїниКотирування в парі гривня-долар трималися в широкому коридорі 27,5–28,5 близько дев’яти місяців – від початку вересня 2020-го до кінця травня 2021 року. Улітку 2021 року сформувався новий коридор, 26,5–27 гривень за долар, який протримався і у вересні, коли Україна пройшла період значних зовнішніх боргових виплат. Тепер гривня пробила і новий психологічний бар’єр, перейшовши до посилення в межах 26–26,5 гривні за долар. Відносно безпечно для курсу гривні пережити цей час дозволив приплив валюти від експортерів і допомога від МВФ на суму майже 3 мільярди доларів, яка надійшла у серпні.