Колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Андрія Наумова у Сербії повторно засудили до одного року позбавлення волі за відмивання грошей, повідомила Балканська служба Радіо Свобода 15 жовтня.
Наумова також зобовʼязали сплатити штраф у розмірі 200 тисяч динарів (1700 євро). Вищий суд у Ніші також засудив Наумова до пʼяти років видворення з Сербії з умовою, що час відбування покарання не буде зараховано до вищезазначеної міри.
Рішення суду має бути підтверджено апеляційним судом, щоб воно було остаточним.
28 серпня за запитом Державного бюро розслідувань Інтерпол оголосив Наумова у міжнародний розшук. ДБР, серед іншого, підозрює колишнього посадовця у шахрайському заволодінні понад 3,2 млн грн під час перебування на посаді керівника державного підприємства протягом 2019-2021 років.
У червні Андрію Наумову повідомили про підозру в організації підроблення офіційних документів. За даними слідства, він організував підроблення офіційних документів з метою уникнення кримінальної відповідальності в Республіці Сербія.
Ексгенерала СБУ затримали 7 червня 2022 року під час спроби потрапити із Сербії до Північної Македонії у транспортному засобі, у якому під час митного контролю виявили майже 593 тисячі євро, понад 120 тисяч доларів США та два смарагди, які він приховував.
Читайте також: Суд у Сербії призначив експертизу у справі проти експосадовця СБУ Наумова
Судовий процес над Наумовим триває з 7 листопада 2022 року. У вересні 2023 року суд у Сербії засудив його до одного року вʼязниці за звинуваченням у відмиванні грошей. Але взимку 2024 року Апеляційний суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу для ухвалення нового рішення.
Восени 2023 року Сербія також остаточно відмовила Україні в екстрадиції експосадовця СБУ.
Колишній бригадний генерал Андрій Наумов почав працювати в Службі безпеки України (СБУ) у 2019 році. Звільнений зі служби наприкінці липня 2021 року.
Деякий час він обіймав посаду начальника Головного управління внутрішньої безпеки, де отримав більші повноваження та вплив у службі. До роботи в СБУ Наумов працював у Державному агентстві з управління зоною відчуження ЧАЕС. Відповідав за управління господарським комплексом зони відчуження, а також за спілкування з громадськістю щодо радіаційного стану.
До цього 12 років працював в органах прокуратури на посаді старшого помічника заступника головного прокурора, а потім старшого прокурора.
Ексрозвідник був у центрі журналістських розслідувань, повʼязаних із корупцією, контрабандою грошей та інших цінностей за кордон. У жовтні 2020 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» виявили нерухоме майно Наумова, яке не відповідало заявленим доходам держслужбовця.
Коментуючи оголошення підозри, Наумов, оголошений у міжнародний розшук, заявив, що його переслідують на основі сфабрикованих фактів, «давно спростованих західними судами і спецслужбами».
Раніше він вже заявляв, що його переслідування є політичним.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ексначальник з СБУ Наумов міг передавати спецслужбам РФ секретні дані щодо Чорнобильської АЕС – «Схеми»